Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O tym marzą kierowcy ?

Parkowanie samochodu, które zabierze nam nie więcej niż 10 sekund ? Możliwość przedłużenia czasu parkowania w dowolnym momencie bez podchodzenia do parkomatu? - Tak to możliwe. O takim rozwiązaniu marzy wielu mieszkańców Cieszyna.

Serwis płatności mobilnych umożliwia dokonywanie płatności za parking przy użyciu telefonu komórkowego. Nie trzeba podchodzić do parkomatu, martwić się, że nie mamy przy sobie drobnych monet, odpada również pozostawianie potwierdzenia dokonania opłaty parkingu za szybą.

- Byłem niedawno u rodziny, która mieszka w Pszczynie. Od lutego wprowadzono tam opłaty za parkowanie, które można uiszczać za pomocą telefonu komórkowego. Jestem pod wrażeniem, że płacenie tym sposobem jest tak szybkie, łatwe i wygodne. Od tej pory marzy mi się podobne rozwiązanie w naszym mieście – podkreśla Jerzy Markowski z Cieszyna.

Również na stronie Urzędu Miasta w „Pytaniach do burmistrza” znajdujemy zapytanie w tej sprawie: „...czy istnieje możliwość wprowadzenia alternatywnych sposób opłacania miejsc parkingowych np. za pomocą sms-a, karty przedpłaconej czy zbliżeniowej itp ?  Dla takich osób, jak ja, które w związku z wykonywaną pracą muszą często wizytować centrum ( poczta, bank, sąd, komornik, notariusz, kino, teatr itp), pamiętanie o posiadaniu odpowiedniej ilości monet w portfelu jest dość kłopotliwe. A jeszcze, gdy presja czasu jest dotkliwa, zawsze pozostaje dylemat, poszukiwać miejsca, gdzie można by było rozmienić walutę i spóźnić się, czy też opłacić mniej lub nie opłacać w ogóle i ryzykować, że akurat nie będzie kontroli ...” 
 

Okazuje się, że nie prędko w Cieszynie zaparkujemy przy pomocy swojego telefonu. Na takie rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze poczekać, ponieważ wiąże się to ze sporymi kosztami. - W zeszłym roku była rozpatrywana oferta płatności alternatywnych City Pay (płatność przez telefon komórkowy). Niestety po zapoznaniu się z kosztami generowanymi przez ten system oraz przeanalizowaniu opłacalności jej stosowania w Strefie Płatnego Parkowania oferta ta została odrzucona – informuje burmistrz na stronach UM.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: