Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O punkty we Francji

Po niemal miesięcznej przerwie powraca Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Zawodniczki oraz zawodnicy zmierzą się o punkty w Courchevel.

We Francji zabraknie czołowych reprezentantów Polski – Dawida Kubackiego, Kamila Stocha oraz Piotra Żyły. Do Courchevel udało się sześciu zawodników z naszego kraju, a wśród nich nie zabrakło przedstawiciela Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Pawła Wąska (na zdj.). Skład uzupełniają Jakub Wolny, Stefan Hula, Klemens Murańka, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała.

W Courchevel miał wystąpić również Aleksander Zniszczoł, ale wiślanin jednak nie weźmie udziału w zmaganiach. - Trener Michal Doleżal zadecydował, iż Aleksander Zniszczoł pozostanie w kraju i będzie trenował na skoczni w Polsce. Tym samym zawodnik nie weźmie udziału w zawodach LGP Courchevel. Kilka dni treningu Olka będzie zdecydowanie bardziej owocne na tym etapie przygotowań - donosi portal skaczemy.pl.

Znacznie skromniej przedstawia się kobieca kadra na nadchodzące zmagania w Courchevel, ponieważ powołania otrzymały tylko dwie zawodniczki – Kinga Rajda oraz Nicole Konderla, pochodząca z Goleszowa. Panie będą rywalizowały w piątek. O godz. 11:00 przystąpią do kwalifikacji, a początek konkursu zaplanowano na godz. 18. O tych samych porach przedstawią się skoczkowie, ale ich zmagania odbędą się dzień później. Transmisja z konkursu mężczyzn w TVP Sport.

Program Letniego Grand Prix w Courchevel:

  • piątek (6.08), 11:00 – kwalifikacje kobiet
  • piątek (6.08), 18:00 – konkurs indywidualny kobiet
  • sobota (7.08), 11:00 – kwalifikacje mężczyzn
  • sobota (7.08), 18:00 – konkurs indywidualny mężczyzn / transmisja w TVP Sport

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: