Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O przyrodzie w terenie

Uczniowie dwóch szkół z gminy Goleszów - Szkół Podstawowych w Goleszowie i Cisownicy wzięli udział w zorganizowanym przez działaczy Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Święcie Drzewa.

Jan Machała, przewodniczący KOP PTTK wpierw oprowadził grupę po rezerwacie Pod Tułem opowiadając o napotkanych drzewach. Później wszyscy spotkali się przy ognisku przy wiacie koło restauracji Pod Tułem. Po posileniu się ufundowanymi przez gminę kiełbaskami wytypowani uczniowie stanęli w szranki zorganizowanego przez Jana Machałę i Piotra Stebla konkursu wiedzy krajoznawczo przyrodniczej. Zwyciężyła Joanna Zielina (SP Cisownica) przed Moniką Lupa (SP Goleszów) i Klaudią Kwaśniak (SP Cisownica). 4 miejsce zajęła Klaudia Gawęda (SP Goleszów). Nagrody zwycięzcom konkursu wręczał prezes Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie wspólnie z przedstawicielem Urzędu Gminy. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe odznaki.

- Dziękuję wam za udział, a kolegom za organizację. Gratuluję tym, którzy brali udział w konkursie wiedzy. Mam nadzieję, że ta wiedza będzie wam procentowała w szkole – mówił na podsumowani Jacek Tyczkowski zapraszając uczniów również na inne organizowane dla nich przez Oddział PTTK Beskid Śląski w Cieszynie akcje, jak choćby rokroczne masowe rajdy na pożegnanie lata na Błatniej (o którym pisaliśmy niedawno), czy na powitanie wiosny planowany na maj najprawdopodobniej na Równicy. 

Organizatorzy podziękowali także nauczycielom, którzy dbają o wszechstronny rozwój uczniów, gdyż wiadomo, że tego typu lekcje w terenie uczą młodzież nie tylko rozpoznawania znanych z podręczników gatunków drzew, ale także szacunku i miłości do przyrody.

  (indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: