Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O problemach ze wspólnymi biletami (DAS II i Wispol)

Nowy rok szkolny to zwiększona ilość osób, które każdego dnia dojeżdżają do szkół, czy pracy komunikacją publiczną. Ze względu na dużą ilość uczniów, którzy w tym roku zaczynają przygodę w szkołach średnich, autobusów kursuje zdecydowanie więcej, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Niestety, pojawiają się inne problemy, między innymi związane z honorowaniem biletów miesięcznych.

O honorowaniu wspólnych biletów miesięcznych dwóch lokalnych przewoźników, a raczej o problemach z tym związanych, mówi się już od jakiegoś czasu. Aktualnie problemem postanowił zainteresować się radny powiatowy – Z powodu ciągłego problemu dotyczącego honorowania biletów miesięcznych przez przewoźników z firmy Wispol i firmy DAS II. Ponawiam interpelację, dotyczącą honorowania wspólnego biletu miesięcznego. Proszę zarząd powiatu, aby odpowiedział, co w ciągu pół roku zrobiono w sprawie porozumienia pomiędzy przewoźnikami – pyta Janusz Juroszek, Radny Powiatu Cieszyńskiego.

Temat był już omawiany wielokrotnie, jednak wciąż problemu nie udało się skutecznie rozwiązać. W odpowiedzi na interpelację radnego Starosta Cieszyński odsyła do nagrania sierpniowej sesji Rady Powiatu (link tutaj) – spotkania rady przewoźników odbywały się w ciągu ostatniego półrocza, co wydaje się przynosić konkretne efekty (…) wielokrotnie podkreślałem, że są to dwie oddzielne firmy (DAS II i Wispol – przyp. Red.) z dwoma księgowościami i one nie widzą możliwości współpracy między sobą w sprawie honorowania wspólnych biletów miesięcznych i wzajemnego rozliczania. Jest kwestia zresztą kas fiskalnych i tym podobnych rozliczeń – wyjaśniał Mieczysław Szczurek.

W przypadku dwóch oddzielnych firm, świadczących usługi dotyczące przewozu, w praktyce nie można nakazać stosowania odpowiednich rozwiązań. Jedyną możliwością są negocjacje i próba nakłonienia do współpracy, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak podkreślał Mieczysław Szczurek, do sprawy można wrócić, jednak wtedy, gdy większa ilość linii zostanie objęta dofinansowaniem. Wtedy Powiat, jako organizator, będzie miał na takie rzeczy wpływ, jednak z pewnością nie nastąpi to w tym roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-11 15:07:20
zazulka77: Również należy poruszyć temat przewozu uczniów chociażby na trasie brenna- skoczów- cieszyn.Stłoczeni,zaciśnieci czasem lub dość często nawet autobusy nie zatrzymują się na przystankach żeby zabrać uczniów. Tak szczerze to bydło jest przewożone w lepszych humanitarnych warunkach. Niestety na tej trasie jest się skazanym na jednego przewoźnika,który woli upchać pasażerów niż puścić więcej kursów.
2019-09-11 15:52:34
donekT: W 2012 r. ktoś wykasował publicznego przewoźnika z rynku, w imię wolnego rynku (?), i pewne problemu od tego czasu się nasiliły. zazulka77 całkowita zgoda!
2019-09-11 17:25:07
Ebenezer: Wiadomo ze pan Podzorski nie bedzie dzielic sie zarobkiem. Ceny winduje jak chce!! Wiedzial kiedy uciec z pokladu pksu cieszyn i otworzyc swoj zloty interes.
2019-09-11 18:07:54
donekT: W 2012 w Cieszynie nie tylko wykasowano Publicznego, Solidnego Przewoźnika, którego przywrócenie na rynek obecnie, przynajmniej proponują, ideowi następcy ówczesnej "LEPSZEJ" ZMIANY. Rozpoczęto również SYSTEMATYCZNĄ DEWASTACJĘ potrzebnego miejscowej społeczności, użytecznego i dobrze spełniającego swoją funkcję dworca. Kto ponosi konsekwencję wówczas podjętych BŁĘDNYCH DECYZJI??? Oczywiście ZWYKLI OBYWATELE, za to ODPOWIEDZIALNI DECYDENCI po dziś czerpią profity. Również ich pupilki filują na najmniejszą okruszynkę, która spadnie z Pańskiego Stołu.
2019-09-11 19:21:15
krzysztof.mm: komuś tu wykasowano, ale część mózgu - to by wiele tłumaczyło
2019-09-11 20:06:27
donekT: to by wiele tłumaczyło, dlaczego niektórzy, pomimo faktów, wciąż tkwią w starej fałszywej NEOLIBERALNEJ DOGMATYCE. Jak się okazało, NEOLIBERALNE pomysły po latach okazały się klapą i jak przysłowiowe szydło z worka, wyszło, komu tak naprawdę miały służyć pewne decyzje. Bynajmniej nie społeczeństwu. Niektórzy z czystym sumieniem mogą powiedzieć przysłowiowe: "A nie mówiłem?". Szkoda tylko zwykłych, przyzwoitych ludzi, jak zwykle to oni ponoszą koszty dobrobytu uważających się za rzekomo uprzywilejowanych.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: