Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O fotowoltaice: spotkanie w Zebrzydowicach i Dębowcu

Panele słoneczne to rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zainstalować fotowoltaikę na swoim budynku, masz pytania, chcesz zobaczyć urządzenia, przyjdź na spotkanie 9 października o godz. 17:00 do Zebrzydowic lub 15 października do Dębowca.

O szczegółach i na pytania dot. instalacji fotowoltaiki w domu opowiedzą przedstawiciele firmy Sundea ze Skoczowa. Podczas spotkania zaprezentowane będą również urządzenia takie jak panele, falowniki itp.

Fotowoltaika pozwala zupełnie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Instalacja fotowoltaiczna wytwarza energię elektryczną ze słońca przez cały rok, jest bezobsługowa, bezawaryjna i objęta gwarancją nawet na 25 lat na sprawność nie mniejszą niż 80% paneli. Zgromadzoną energię można zużywać w gospodarstwie domowym lub wysyłać do Dystrybutora Energii Elektrycznej, który przechowywać ją będzie przez kolejnych 12 miesięcy. W pochmurne dni i noce energia pobierana jest z sieci w granicach zgromadzonego już zapasu, a po jego przekroczeniu płacimy zgodnie z taryfą – tak, w olbrzymim skrócie, można opisać, jak działa instalacja fotowoltaiczna. Więcej o kosztach inwestycji i o tym, z czego składa się najpopularniejszy rodzaj instalacji fotowoltaicznej, czyli On Grid, pisaliśmy już tutaj: czytaj artykuł .

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat instalacji PV (fotowoltaicznej) powinien odwiedzić Salę Widowiskową GOK w Zebrzydowicach w dniu (piątek) 9.10.2020 o godz. 17:00 oraz GOKiT w Dębowcu 15.10.2020 o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: