Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O czym pamiętać, wnioskując o kredyt gotówkowy

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Czy wiesz, na jakie aspekty musisz zwrócić swoją uwagę, zanim złożysz swój wniosek w banku? Poniżej nasze podpowiedzi i wskazówki, skorzystaj z nich! Będzie to dobry krok w stronę realizacji Twoich marzeń i celów.

Dobry scoring BIK – zadbaj o to!

Zazwyczaj, zanim dany bank, zdecyduje się na udzielenie kredytu gotówkowego, w pierwszej kolejności wykorzystuje różne modele scoringowe. Scoring to ocena punktowa, określana przez porównywanie do siebie profili kredytobiorców. Służy ona do oszacowania ryzyka, jakie wiąże się z pożyczeniem pieniędzy konkretnemu wnioskodawcy. Wysokość otrzymanej oceny zależy od stopnia podobieństwa do profili klientów spłacających kredyty w terminie. Im więcej punktów otrzymasz, tym lepiej. Miej to na uwadze, jeżeli Ciebie również interesuje pożyczenie pieniędzy w ten sposób.

Co zrobić, aby mieć dobry scoring? Pozytywną ocenę punktową zyskasz wtedy, kiedy swoje zobowiązania kredytowe będziesz spłacać bez opóźnień. Dodatkowo warto też wiedzieć, że maksymalne wykorzystywanie środków na karcie kredytowej i przyznanych limitów kredytowych, oceniane jest jako bardziej ryzykowne. Nawet, pomimo że zobowiązania te są regulowane terminowo.

Co ciekawe, w skali punktowej BIK Polacy wypadają bardzo dobrze. Średnia punktacja wynosi tutaj 79 punktów (maksymalnie może to być 100 punktów). Jest to wysoki stopień wiarygodności kredytowej.

Ilość rat i kosztów dodatkowych

Kiedy wnioskujesz o kredyt, pamiętaj, że na cały koszt składają się nie tylko odsetki od zaciągniętego kredytu gotówkowego. Na ten koszt wpływają też inne aspekty, warto być tego świadomym.

Ponadto, kiedy składasz taki wniosek, wybierz optymalną liczbę rat. Oceń, która z opcji będzie najbardziej dogodna dla Twojego domowego budżetu. Kredyty gotówkowe to wygodna forma finansowania, a dzięki równym ratom możesz dokładnie planować wszystkie wydatki.

Wybieraj tylko sprawdzone i zaufane podmioty

Decyzja o tym, gdzie złożysz swój wniosek o kredyt gotówkowy, nie została jeszcze podjęta? Pamiętaj, że powinien to być sprawdzony i zaufany podmiot. Taki, który na rynku istnieje od długiego czasu i cieszy się zaufaniem klientów, którzy już skorzystali z jego usług.

Przykładem może być Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Decydując się na współpracę z tym podmiotem, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa, a także szeroką ofertę, zróżnicowaną między innymi pod względem wysokości oprocentowania i kwoty. Każdy wniosek kredytowy przechodzi przez proces weryfikacji i sprawdzania zdolności kredytowej. Dopiero gdy zapadnie pozytywna decyzja zostanie podpisana umowa kredytowa.

Sprawdzaj promocyjne oferty!

Oprócz wspomnianych kwestii warto również na bieżąco śledzić różne oferty promocyjne proponowane przez banki. Kredyty gotówkowe możesz zaciągnąć na jeszcze korzystniejszych warunkach. Wystarczy, że skorzystasz z czasowych okazji. Decyzja o kredycie nie powinna być podejmowana w pośpiechu – pamiętaj o tym!

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować: