Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O bombach ekologicznych i nie tylko

O atrakcjach Wisły, kampanii turystycznej, a także o odpadach… M.in. takie tematy pojawiły się niedawno w Wiśle, gdzie odbył się Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP. W wydarzeniu uczestniczyli przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmików z całego kraju.

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP - jest organem opiniodawczo-doradczym Związku Województw RP. Został powołany podczas obrad XVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP w dniu 2 kwietnia 2009 roku w Gdańsku.

W spotkaniu wziął także udział burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, który przywitał gości i podziękował za wybór miasta na zjazd.

Okazję dla przedstawienia Wisły miał Kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Tadeusz Papierzyński, który w krótkim wystąpieniu opowiedział o walorach przyrodniczych, atrakcjach turystycznych i największych wydarzeniach organizowanych w Wiśle. Podczas wizyty uczestnicy konwentu mogli również poczuć klimat prawdziwej góralskiej zabawy jadąc kuligiem doliną Białej Wisełki, zwiedzić Zameczek Prezydenta RP na Zadnim Groniu oraz zagłębić się w postaci Juliana Ochorowicza w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”.

- Wśród najważniejszych kwestii poruszanych w trakcie obrad znalazł się problem bomb ekologicznych i nielegalnego składowania odpadów. Konwent podjął uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska w kontekście podjęcia skutecznych działań zmierzających do likwidacji miejsc nielegalnego porzucania odpadów – zauważają wiślańskie władze.

- Ten problem jest niezwykle istotny i dotyczy samorządów każdego szczebla, ale także władz centralnych. Bez względu na to, kto mierzy się z tym wyzwaniem, koszt zawsze uderza w podatników. Rozwiązaniem nie jest przerzucanie się tym problemem, ale stworzenie wspólnej propozycji jak sobie z tym wyzwaniem poradzić. Niezwykle ważne są w tym kontekście również czynniki związane z edukacją – tłumaczył przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Mirosław Mazur.

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP postuluje o przyspieszenie prac legislacyjnych mających na celu wypracowanie rozwiązań finansowych, prawnych i organizacyjnych niezbędnych do skutecznej eliminacji zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska stworzonych przez zalegające nielegalnie odpady, w szczególności te niebezpieczne.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: