Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

NURD od rana

Dziś 4 grudnia od samego rana w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W środę większym niż zwykle nadzorem zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

Dobrą wiadomością jest to, że bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Polsce, w porównaniu z poprzednim rokiem, poprawiło się. - Zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, rannych i zabitych. Jednak mimo poprawy trzeba pamiętać, że zagrożenie wypadkami ciągle jest realne. Odnosząc się, chociażby do zdarzeń z udziałem pieszych to zatrważa fakt, że wciąż blisko połowa wypadków z ich udziałem miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Dlatego w ramach realizowanych już po raz dwunasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Pamiętając, że piesi są sprawcami ¼ wypadków ze swoim udziałem, bacznie przyjrzą się również ich poczynaniom – informuje Komenda Główna policji.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-04 07:25:46
krzysztofmn: policja rzuca co ino wszystkie siły i środki przeciwko Kowalskim, a w tym samym czasie PiS-owska armia banasiów i misiewiczów rżnie na okrągło tych samych Kowalskich - taki PiS-owski klimat dziś mamy, proszę Państwa
2019-12-05 20:40:15
krzysztofmn: i proszę bardzo, życie dopisuje puentę do tej chorej akcji: "Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział, że w przyszłym roku będzie mniej akcji kontrolnych czy edukacyjnych policji. Powodem ma być to, że funkcjonariusze mają już ich d o s y ć."
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: