Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy właściciel "Brackiego" jeszcze w tym roku?

Jeszcze w tym roku Bracki Browar Zamkowy może zostać przejęty przez nowego właściciela. Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Felix Investments Sp. z o.o., firmy reprezentującej rodzinę Państwa Leda, 100% udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn. Obie strony deklarują chęć zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w tym roku.

- Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie – powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.

Felix Investments sp. z o.o. to jedna ze spółek wchodzących w skład firm rodzinnych Państwa Leda, grupy lokalnych przedsiębiorców, działających intensywnie między innymi na terenie Powiatu Cieszyńskiego. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje, kolejne planuj ą otworzyć w Wiśle i Katowicach.

Browar Zamkowy w Cieszynie będzie ważnym elementem w profilu działalności rodziny Leda, który koncentruje się na gastronomii, hotelarstwie oraz piwowarstwie, czerpiąc głównie z tradycji i naturalnych metod produkcji. - Bardzo się cieszę, że znalazł się inwestor mający ambicję kontynuowania tradycji piwowarskich Browaru Zamkowego, a jednocześnie związany jest z branżą gastronomiczną w naszym regionie. Mam nadzieję na owocną współpracę także z Miastem Cieszyn i naszymi instytucjami kultury – skomentowała informację burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Browar Zamkowy Cieszyn warzy piwo nieprzerwanie od 1846 roku. Założony niegdyś przez rodzinę Habsburgów na wzgórzu zamkowym pod cieszyńską rezydencją, dziś łączy tradycyjne rzemiosło ze współczesnymi interpretacjami stylów piwnych. Do dziś pracują tam historyczne urządzenia, a browar warzy piwa wedle własnych receptur w kilkunastu różnych stylach oraz najlepsze piwa z konkursów piw domowych w ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych. Browar był wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach piw rzemieślniczych.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-01 08:32:38
Ebenezer: Znając ceny w restauracjach Tych państwa ( za 0.5 l piwa trzeba zapłacić 11 zł) to obawiam się, że ceny za butelkę polecą do góryyyy.
2020-12-01 11:28:01
czesiohill: Albo w restauracjach spaaaaaaaaadną. Czego miłośnicy "Brackiego" (broń Boże Pils) sobie życzą.
2020-12-01 11:29:09
czesiohill: Aha. I koniecznie z krygla, no, może wyjątkowo z cienkiego szkła.
2020-12-01 13:53:38
tc1985: ten browar już dawno nie nazywa się "Bracki Browar Zamkowy", poza tym, na pewno grupa Żywiec nie odda marki Brackie
2020-12-01 18:28:36
Gigi13: Cena musi być względnie akceptowalna... Fajnie jakby wznowili produkcję starego mastnego mmmm
2020-12-01 18:57:08
św. Patryk.: Holendrzy przez niemal 30 lat utrzymywali w świetnej kondycji ten skansen - niech się teraz fanatyczni kibice "repolonizacji" i "polskiego kapitału" dobrze przyglądają co te hasła w realu oznaczają, w tym przypadku dla browaru - obawiam się, że dobrze to już było
2020-12-01 22:44:49
donekT: krzy-sio+ś.wir_us Patryk v2, IGNORANCIE, zwróć uwagę, jaką Holendrzy politykę prowadzą u siebie, zwłaszcza w odniesieniu do konkretnej branży. Może faktycznie warto brać właśnie od nich przykład, a przejęcie browaru przez rodzimy kapitał jest tego dobitnym potwierdzeniem. Skoro Holendrzy w swoim kraju tak robią, dlaczego Polak w Polsce nie mógłby podobnie postępować?
2020-12-01 22:48:02
donekT: W końcu Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A. sam przyznał, że podziela nasz szacunek do tradycji. Należy się tego trzymać i systematycznie wyzbywać się OBCEGO KAPITAŁU z regionu.
2020-12-01 22:56:27
donekT: Wbrew NEOLIBERALNEMU DOGMATYZMOWI, "kapitał ma narodowość", możesz o to zapytać Mentzena krzy-sio+ś.wir_us Patryk v2
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: