Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy węzeł na S52. Umowa podpisana

Podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowego połączenia drogi ekspresowej S52. Realizacja projektu pozwoli w przyszłości na pełne skomunikowanie obu stron trasy. Koszt opracowania dokumentacji to ponad 1,3 mln zł.

 - Dzięki tej umowie przygotowany zostanie projekt połączenia drogi S52 z drogą powiatową DP4420S, wykorzystującego obecny wiadukt nad drogą ekspresową. Budowa zjazdu i wjazdu w tym miejscu stanowić będzie uzupełnienie istniejącego zjazdu w Świętoszówce, zlokalizowanego około 800 m dalej po stronie południowej – informuje katowicki Oddział GDDKiA

Realizacja projektu pozwoli rozładować duże natężenie ruchu na węźle Jasienica, na którym obecnie średni dobowy ruch wynosi ponad 41 tys. poj./dobę. Powoduje to okresowe zatory oraz ustawianie się kolejki pojazdów na zjedzie z drogi ekspresowej.

Budowa zjazdu odciąży również istniejący układ dróg lokalnych, gdzie wąskie ulice oraz zwarta zabudowa powodują okresowe spiętrzenia ruchu.

Inwestycja zlokalizowana będzie w Grodźcu w gminie Jasienica w rejonie przejścia górą nad S52 drogi powiatowej, która łączy się po stronie południowej z dawnym przebiegiem DK1. Dalej po północnej stronie z układem dróg lokalnych, stanowiącym m.in. dojazd do dworca PKP. Dawny przebieg DK1 to obecnie ciąg drogi wojewódzkiej nr 944, biegnącej od Bielska-Białej do węzła Krasna w ciągu S52 przed Cieszynem.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-03 10:25:54
koszor: Super! I jeszcze drugi w Międzyświeciu, żeby odblokować Skoczów.
2024-02-03 18:29:46
Ogrodzona: jasne, i jeszcze jeden w Ogrodzonej, zanim Łączka i Kisielów się zaczną dopominać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: