Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy system opłat drogowych dla ciężarówek w Czechach

Uwaga na zmiany u naszych południowych sąsiadów. Od 1 grudnia rusza nowy system opłat drogowych w Czechach. Dla przewoźników oznacza to konieczność rejestracji w nowym systemie oraz wyposażenia samochodów w urządzenia, zgodne z nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Jak poinformowała polska policja, system opłat drogowych w Republice Czeskiej w swojej bazie posiada 117 tysięcy samochodów ciężarowych z Polski. Przewoźnicy polscy w trakcie czterech tygodni od rozpoczęcia rejestracji pojazdów w nowym elektronicznym systemie opłat drogowych w Republice Czeskiej zarejestrowali zaledwie 15 tysięcy samochodów ciężarowych. Jeśli polscy kierowcy do 1 grudnia nie zarejestrują pojazdów w ustalonym terminie i nie zainstalują nowych jednostek pokładowych, istnieje ryzyko, że na przełomie roku w rejonie granicy Rzeczpospolitej Polskiej z Republiką Czeską dojdzie do sparaliżowania transportu.

Przewoźnicy mogą zarejestrować się w nowym systemie opłat drogowych w Republice Czeskiej za pośrednictwem wydawców kart paliwowych lub online na stronie www.mytocz.eu. W przypadku rejestracji online przewoźnik otrzyma pocztą nową jednostkę pokładową. Przewoźnicy mogą również zarejestrować się osobiście w ponad 200 Punktach Obsługi Klienta w Czechach.

Wszystkie informacje dotyczące nowego systemu opłat drogowych przewoźnicy mogą uzyskać na stronie www.mytocz.eu lub non-stop dzwoniąc pod numer obsługi klienta +420 243 243 243.
Podstawowe zasady funkcjonowania systemu opłat drogowych w Republice Czeskiej pozostają niezmienione nawet po przejściu na nowy system opłat.

red. /Policja Śląsk)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: