Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy Starosta w Cieszynie!?

To prawda, ale na jeden dzień. 8 marca 2019 r. w Dzień Kobiet na jeden dzień Szefem Powiatu zostanie mieszkaniec spoza Ziemi Cieszyńskiej, Pan Michał, który okazał hojność podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wylicytował dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego.

- Pan Michał, który wylicytował oraz wpłacił 500 zł na konto fundacji WOŚP za Dzień w Fotelu Starosty Cieszyńskiego nie chce zostać w tej chwili ujawniony, dlatego należy uszanować Jego wolę. Ujawnimy Go Mieszkańcom Powiatu Cieszyńskiego dopiero w momencie, kiedy zasiądzie w moim fotelu. Pan Michał ma prawo do zachowania pełnej anonimowości oraz do takiego traktowania, jakiego oczekuje, ponieważ został zwycięzcą tej aukcji.  Muszę się do tej prośby dostosować. Cieszę się też bardzo, że mogłem wesprzeć tę akcję, jaką jest 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaproszę Pana Michała początkiem marca 2019 r. po odbiór swojej nagrody -  powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Na zwycięskiego Starostę przygotowywane są specjalne atrakcje - gabinet Starosty wraz z niezbędnym sprzętem elektronicznym, spotkanie z zaproszonymi mediami, prowadzenie specjalnego posiedzenia Zarządu Powiatu, spotkanie z Przewodniczącym Rady Powiatu,  wizyta w wybranej jednostce podlegającej Powiatowi, obiad  w towarzystwie Starosty oraz Wicestarosty,  samochód wraz z kierowcą a także kawa bez ograniczeń…

- Na co dzień mieszkam poza powiatem cieszyńskim, ale jestem z nim związany rodzinnie, trochę też zawodowo i sentymentami, interesują mnie sprawy związane z regionem cieszyńskim. Nie wykonuję pracy urzędniczej. Nie wykluczam też jeszcze, że wylicytowaną nagrodę przekażę bliskiej osobie. Skąd mój pomysł na udział w tej licytacji? W temacie WOŚP trudno już przysłowiowy proch wynaleźć i nawet nie wiem, czy w obecnej sytuacji chciałbym go wynajdywać. Postanowiłem więc przyłączyć się do akcji orkiestry z oczywistych powodów. A, że akurat, "Fotel Starosty"? Po części pewna nietuzinkowość inicjatywy, na pewno też ciekawość, jak taki dzień wygląda, a po części też impuls. Zdecydowanie pozytywnie oceniam ten pomysł, jako wyjście w kierunku akcji pomocowej, podkreślone własną inicjatywą i daniem niejako od siebie czegoś ze strony wspierającego Starosty. Więcej, niż tylko czegoś, bo przecież to cały dzień. Uważam, że ta akcja wspierająca WOŚP, przy okazji może także edukować społeczeństwo w dużym stopniu, czym jest samorząd powiatowy. Czy to słuszne mniemanie, sam się mam nadzieję przekonam - komentuje Pan Michał.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-28 21:26:36
Iwan: Panie Starosto a może by było dobrze zrobić zbiórkę na 2 sztuczne nerki dla naszego szpitala. Dla mnie osobiście w tym momencie ta zbiórka jest o wiele potrzebniejsza niż zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To nasza mała Ojczyzna i dla niej trzeba zrobić wszystko. Druga sprawa to zamknięcie oddziału dziecięcego. Nie wyobrażam sobie ze oddział ten może być zamknięty. Powiat Cieszyński jest rozległy od Istebnej po Zebrzydowice, Pogórze, Leszna Górna i pytam się jeżeli dziecko będzie potrzebowało operacji do jakiego szpitala pojedzie. Uważam ze ten proceder należy zatrzymać.
2019-01-28 21:43:34
bronek91: Popieram!
2019-01-28 22:35:28
april: Jak można dopuścić, żeby zamknąć oddział chirurgii dziecięcej!!!! Ordynator super, podejście do dziecka i rodzica oraz przeprowadzone operacje rewelka .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: