Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy socjal w Cieszynie

29 nowych mieszkań socjalnych przybyło w gminie Cieszyn. Miasto oddał do użytku nowy blok przy ulicy Motokrosowej. Gmina wydała 2 miliony 400 tysięcy złotych- część pieniędzy udało się pozyskać z Banku Gospodarki Krajowej.
 
To nie są mieszkania luksusowe – podkreśla Jan Matuszek zastępca burmistrza Cieszyna. Ale z drugiej strony jest to tani – dla najmujących – dach nad głową.
 
 
 
Czynsze za metr kwadratowy w lokalach socjalnych wahają się między 40 groszy a złotówkę i 30 gorszy ( 0,40 – 1,30). Czy zatem nie lepiej dla miasta budować lokale komunalne, zamiast socjalnych? Niestety – taki mamy obowiązek - dodaje Matuszek. Jeżeli sąd orzeknie prawo do lokalu socjalnego – to gmina musi taki lokal znaleźć.
 
 
 
Niestety – koszty, choć duże – to trzeba je ponosić – dodaje zastępca burmistrza Włodzimierz Cybulski. Na pewno lepiej jest wybudować budynek murowany, niz inwestować w eksperymenty, na które postawił Skoczów - dodaje.

 
Zasiedlanie bloku przy Motokrosowej już się rozpoczęło. Jeden z dwóch lokali dla osób niepełnosprawnych zajmuje pan Ryszard. 
 
 
 
Bliźniaczy budynek na ulicy Motokrosowej już powstaje, jednak ciągle w mieście na przydział lokalu socjalnego czeka 260 rodzin..
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: