Nowy skwer w Wiśle

Od zeszłego tygodnia w Wiśle dostępny jest dla turystów i mieszkańców wyremontowany skwer przy głównym deptaku miasta. Od kiedy trwał remont oraz ile kosztowała inwestycja?

Jak informuje Anna Bujok z wiślańskiego Urzędu Miasta- rewitalizacja terenu, zlokalizowanego przy budynku Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, w pobliżu skrzyżowania dróg ul. 1 Maja i ul. Prusa w Wiśle, była realizowana w okresie od czerwca do października bieżącego roku. Natomiast od kwietnia do lipca 2017 roku trwały prace, których efektem było przedłużenie deptaku przy ul. 1-go Maja. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak się dowiadujemy- łączny koszt rewitalizacji ww. skweru wyniósł 555.359,95 PLN brutto - informuje nna Bujok. Warto zaznaczyć, inwestycja była współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który realizowany jest przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Ciekawość internautów wzbudziła kula, która stanowi centralny element ekspozycji. Czy ma ona coś symbolizować? Jak się dowiadujemy- jest ona pomysłem głównego projektanta, który aranżował teren i stanowić ma jedynie element dekoracyjny - kończy Anna Bujok.

Rogers

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-07 04:42:35
andiko: Mozna bylo wielkiego misia postawic.kula ciekawa ale nie pasuje do Wisly
2018-11-07 07:52:02
nowa84: ha ha ha prawie jak chicagowska fasolka :)
2018-11-07 15:48:30
krzysztof.mm: proponuję nazwę "1:27 - Skwer Wielkiego Zwycięstwa PiS Nad Europą "
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją