Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy skatepark w regionie

Na jesień ma otworzyć swoje podwoje i przyjąć pierwszych amatorów mocnych wrażeń, którzy na deskach rolkach, czy specjalnie przystosowanych rowerach, wykonywać będą powietrzne ewolucje. W Jasienicy powstaje skatepark.

Tereny rekreacyjne „Drzewiarz” w Jasienicy wzbogacą się o nową atrakcję. Jesienią powstanie nowy skatepark z trwałych materiałów.

Skatepark powstanie na miejscu dotychczasowego, którego konstrukcja z biegiem lat uległa uszkodzeniu. – Wybraliśmy teraz projekt, który przewiduje postawienie mocnych konstrukcji, betonowych i metalowych, aby wytrzymały intensywne użytkowanie. Skatepark powinien być trwały i bezpieczny – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Z dotychczasowego skateparku pozostawiona będzie betonowa płyta główna o wymiarach 15 na 30 metrów. Ona także zostanie wzmocniona zgodnie z technologią x-floor system, która polega na trzykrotnym szlifowaniu betonu z jednoczesnym nasyceniem preparatem krzemianu litu, wzmacniającym i uszczelniającym nawierzchnię.

Na płycie staną takie urządzenia jak roll-in z quarterpipem, osobny quarterpipe z bankrampą, jumpbox, funbox z gridboksem, osobny grindbox z wallie, poręcz prosta. Wszystko wykonane zostanie z betonu wzmocnionego według specjalnej technologii, poręcze będą metalowe.

Prace ruszą w najbliższym czasie. Całość będzie kosztować ok. 350 tys. zł.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-17 06:17:33
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: "Biedronka" w Brennej czynna w niedziele - brawo, czekamy na następne sklepy otwarte dla nas wbrew uzurpatorom z PiS
2021-07-17 13:16:10
psychiatra: Osobowość dyssocjalna
2021-07-17 18:05:05
: W Cieszynie też będzie szyna dla skanerów a co. A tymczasem boisko do kosza w Parku Kasztanowym gdzie można by zrobić podobny skatepark zarasta trawą.
2021-07-17 21:34:57
: na pewno NIE będzie w Cieszynie powtórki z PiS-burmistrza, a i w Istebnej zdaje się ta formacja ma już mocno przesr*ane
2021-07-17 22:18:09
marat: Pamiętacie, jak w czasie jednej z Waszych prowokacji powoływaliście się na swoją domniemaną poufałość z jednym z pisowskich włodarzy?
2021-07-18 07:32:04
: życzenia dla donka: I wish you would stop being useless and start being pizza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: