Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komplet w konkursie

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego występu biało-czerwonych w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza. W jutrzejszych zmaganiach wystąpi komplet polskich skoczków, a ze zwycięstwa w kwalifikacjach radował się Kamil Stoch (na zdj.).

Kamil Stoch okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach, mimo że nie uzyskał najdłuższej odległości – 128 m. Dalej wylądował Jan Hoerl – 133,5 m – ale Austriak skakał w korzystniejszych warunkach i z wyższej belki. W czołowej „6” uplasowali się także Jakub Wolny oraz Dawid Kubacki. Do konkursu awansował komplet polskich skoczków, co oznacza, że przepustki wywalczyli również zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotr Żyła (11.), Aleksander Zniszczoł (16.), Paweł Wąsek (36.) oraz Tomasz Pilch (44.).

Przypominany, że początek jutrzejszego konkursu indywidualnego zaplanowano na godz. 17:35, a transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie 2. Dodajmy, że po raz pierwszy w ramach Letniego Grand Prix, na skoczni im. Adama Małysza przedstawią się panie. Pierwsza seria konkursowa kobiet rozpocznie się o godz. 13:00 - transmisja w TVP Sport. Udział w sobotnich zawodach zapewniła sobie Nicole Konderla. Zawodniczka Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajęła 15. miejsce podczas piątkowych kwalifikacji.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: