Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wisła Jawornik

Strażacy z OSP w Wiśle Jaworniku mają powód do radości, dzięki montażowi finansowemu otrzymali nowy samochód ratowniczo - gaśniczy.

Nowy wóz marki Iveco to fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na dwie osie oraz zbiornikiem na wodę o pojemności 3 500 litrów. Na pewno posłuży strażakom przez wiele lat. 

- Zakup nowego pojazdu był możliwy dzięki montażowi finansowemu, w którym udział miały: Gmina Wisła – 400 000 złotych, Zarząd Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 250 000 złotych, a także OSP Wisła Jawornik – 28 240 złotych. Wóz strażacki został zakupiony w wyniku przetargu, ogłoszonego przez jednostkę OSP Wisła Jawornik. Złożono jedną ważną ofertę - firma „Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” z Bielska-Białej zaoferowała samochód za kwotę 678 240 złotych. – poinformował Urząd Miejski w Wiśle

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy jednostka otrzymała 27 sierpnia. Uroczyste przekazanie samochodu odbędzie się 18 października na placu B. Hoffa.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: