Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy Rok, nowe przepisy - wypłata wynagrodzenia

Od 1 stycznia 2019 roku nie będzie już konieczności uzyskania zgody pracownika na przelew pensji na konto bankowe. Do końca 2018 roku podstawową formą wypłaty wynagrodzenia była forma gotówkowa, aktualnie, za sprawą zmiany odpowiednich zapisów w kodeksie pracy, domyślną i podstawową formą wypłaty wynagrodzenia będzie przelew na konto bankowe pracownika.

Zmiana nie oznacza jednak, że każdy pracownik będzie miał obowiązek założyć konto (jeżeli dotychczas takiego nie posiada). Zmiana podstawowej formy wypłaty wynagrodzeń odwraca tylko znany do końca 2018 porządek. Przed zmianą pracodawca musiał uzyskać zgodę pracownika na przelew pensji na konto bankowe lub też pracownik musiał zwrócić się do niego z prośbą o taką formę wypłaty wynagrodzenia.

Po wejściu w życie zmian, czyli po 1 stycznia 2019 roku, jeżeli pracownik w ciągu 7 dni od otrzymania informacji od pracodawcy, dotyczącej zmiany formy wypłaty wynagrodzenia, nie poda swojego numeru konta (w formie elektronicznej lub pisemnej), wynagrodzenie będzie wciąż wypłacane do rąk własnych. Do zmian w przepisach kodeksu pracy firmy będą musiały również dostosować wewnętrzne regulaminy.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: