Nowy komputer - za stary. Zwycięzca odebrał nowy komputer

Pan Piotr Madzia cieszy się z nowego, dotykowego komputera. To on jest laureatem konkursu na najstarszy komputer ogłoszonego przez firmę OPTIMAL.

Kiedy 7 października 1997 roku Pan Piotr Madzia kupował komputer dla swojego syna, nie przypuszczał, że szesnaście lat później posiadanie tego komputera wystarczy, aby odebrać w firmie OPTIMAL nowy - dotykowy.

Pan Piotr starał się uzbierać pieniądze na sprzęt komputerowy dla syna, który stracił wzrok. Zakup komputera był planowany przez cały rok - tyle też trwało zbieranie potrzebnej  na ten cel sumy. – Chodziliśmy po firmach, ludziach tak zbieraliśmy na komputer – dodaje pan Piotr. W końcu udało się i komputer trafił na biurko Mirosława Madzi. – To otworzyło go na świat – wspomina pan Piotr. Dziś Mirosław Madzia trenuje w sekcji lekkoatletycznej osób  niepełnosprawnych, działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Właśnie przebywa na zgrupowaniu.

Jak na tamte czasy sprzęt zakupiony w firmie OPTIMAL był szczytem osiągnięć techniki – Na tamte lata był to najnowocześniejszy sprzęt. Komputer miał 16 MB pamięci RAM, procesor Pentium 200, dysk 2,5 GB i monitor 14 cali.  Kupowałem go z myślą, żeby starczył synowi na lata – opowiada Piotr Madzia.

Z ciekawości sprawdziliśmy czy ten komputer działa, okazało się że tak. – Okazało się, że komputer zakupiony w OPTIMALU szesnaście lat temu wciąż jest sprawny. Osobiście przygotowywałem komputer Panu Piotrowi i cieszę się, że on jest laureatem konkursu – mówi Wojciech Tatka, właściciel firmy OPTIMAL.

Konkurs na najstarszy komputer zakupiony w firmie OPTIMAL trwał od 22 listopada 2012r. do 31 stycznia 2013r. Osoby biorące udział w konkursie wypełniały formularz zgłoszeniowy podając datę zakupu sprzętu potwierdzoną dokumentem sprzedaży. Galerię komputerów i właścicieli można oglądać TUTAJ. Już dziś firma OPTIMAL przygotowuje kolejny konkurs, w którym poszukiwacze najstarszego komputera mogą wziąć udział na specjalnych warunkach. Szczegóły niebawem.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją