Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy fotoradar w Pogórzu

Nowy fotoradar ustawiono na ul. Bielskiej w Pogórzu. To niebezpieczny odcinek, dochodzi tu do wielu wypadków- uzasadnia Generalny Inspektor Transportu Drogowego.

Kierowcy przejeżdżający ul. Bielską w Pogórzu powinni zdjąć nogę z gazu - nie tylko dlatego, że ustawiono tam nowy fotoradar, ale przede wszystkim dlatego, że na tym odcinku dochodzi do wielu zdarzeń spowodowanych właśnie przez nadmierną prędkość - dane statystyczne z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie dotyczące odcinka drogi o długości 500 metrów od wnioskowanej lokalizacji wskazują, że w latach 2011-2013 wydarzyło się na nim 25 zdarzeń drogowych, w tym 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych oraz 19 kolizji drogowych. - Z pośród tych zdarzeń przyczyną 3 wypadków oraz 6 kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. (…) w trakcie rozpatrywania wniosku uwzględniono informacje, dotyczące proponowanej lokalizacji urządzenia wskazujące, że w jej rejonie przy skrzyżowaniu  zostało wytyczone przejście dla pieszych, z którego korzystają dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej oraz znajdują się przystanki komunikacji publicznej - uzasadnia decyzję postawienia fotoradaru Generalny Inspektor Transportu Drogowego.

Wniosek pozytywnie zaopiniował również  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Jak zauważa Dorota Kochman z MCK Integrator w Skoczowie, skierowano też pisemne wystąpienie do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o przeniesienie fotoradaru na Drodze Krajowej nr 81 z rejonu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w nowe miejsce tj. w rejon zjazdu z wiaduktu w kierunku Wisły przed skrzyżowaniem z łącznikiem ul. Wiślańskiej. – Doszło tam także do wielu poważnych zdarzeń drogowych, a ograniczenie prędkości do 70 km/h jest przez wielu kierowców całkowicie ignorowane – mówi  Artur Tyrna, Komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

- Podkreślić należy, że są to kolejne działania skoczowskiego samorządu  dotyczące innych niebezpiecznych miejsc na drogach Gminy Skoczów - komentuje Kochman.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: