Nowe rondo w Cieszynie?

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.

- Na razie nie możemy potwierdzić tych doniesień, ponieważ nie ma żadnego planu, nie została również wydana żadna zgoda – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu dróg w Cieszynie – jednak dyskusje na temat nowego ronda, które miałoby połączyć ulicę Katowicką z ulicą Motelową trwają już od kilku lat. Na chwilę obecną uchwała rady miejskiej pozwala na przejęcie przez nas drogi z rondem, jeżeli takie miałoby zostać przez prywatnego inwestora sfinansowane, jednak aktualnie nic nie zostało dokładnie ustalone.

Jak się dowiedzieliśmy, ulica Katowicka w Cieszynie podlega Miejskiemu Zarządowi Dróg tylko do rond na Pastwiskach, reszta jest już pod jurysdykcją Wojewódzkiego Zarządu Dróg. W związku z tym, jeżeli jakiekolwiek rondo miałoby powstać dalej, jest to decyzja na poziomie Wojewódzkim, jednak na chwilę obecną brak potwierdzenia takich planów.

Dodatkowo, odcinek od rond na Pastwiskach ma już wiosną tego roku przechodzić gruntowny remont, który owszem, zakłada zmiany, jednak mają one dotyczyć tylko i wyłącznie jakości drogi (nawierzchni, kanalizacji itp.), nie zaś organizacji ruchu. Wszystko więc wskazuje, że pojawiające się ostatnio doniesienia odnoszą się do ronda, mającego łączyć ulicę Motelową z ulicą Katowicką, a tutaj jeszcze żadna ostateczna decyzja nie zapadła.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-16 20:12:01
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ja nawet juz mam nazwe --RONDO BRACI KACZYNSKICH
2018-02-16 21:46:50
rebuss99: Tekst się nie trzyma... czegokolwiek...<br />Mowa o planowanym rondzie na skrzyżowaniu z ul. Motelową, która znajduje się przed rondami w Pastwiskach, a więc w zarządzie miasta. Potem autor pisze, że za rondami nie planuje się budowy żadnego ronda w czasie remontu. Tam to już jakiś kilometr do ul. Motelowej... <br />Czasem warto wstać od komputera, albo przynajmniej zobaczyć mapy przed napisaniem artykułu.
2018-02-16 22:22:25
N1H1: Ja proponuje rondo \&quot;Ofiar Watykanu\&quot;.
2018-02-17 05:07:25
krzysztof.mm: Rondo im. Zamordowanych Plemników - Ofiar Onanizmu
2018-02-17 17:25:16
krokusik: Nie wiem kto jest odpowiedzialny za planowanie wielkich inwestycji w Cieszynie, ale moim zdaniem robi błąd. Wszystkie większe sklepy, instytucje, czy urzędy powinno się wyprowadzać ze ścisłego centrum miasta w okolice dróg o większej przepustowości. Gdzie jest napisane, że starostwo musi być 500m od rynku? Dla wszystkich było by łatwiej jeśli wybudowano by jeden gmach, gdzie mieściło by się wszystko. Od skarbówki, przez zus i wiele innych po wydział komunikacji. Dojazd łatwy bez korkowania miasta, klienci i pracownicy zapewniony parking, dotłoczone centrum miasta, mniej nerwów. Zapewniony dojazd autobusem mpk (może darmowy w tym kierunku). Pewnie komuś pasuje taki, a nie inny układ, bo podejrzewam że pomysł nie jest jakiś noblowski.
2018-02-17 18:11:28
venis: Popieram w 100% utworzenie tego ronda.Ile jeszcze wypadków, potraceń ma być w tym miejscu. Aby dojechać do Osiedla Piastowskiego i ul. Motelowej trzeba pokonać ostry zakręt i to w lewo przy nasilonym w tym miejscu ruchu pojazdów. Od Pastwisk w kierunku miasta wiedzie droga w dół i kierowcy nie przestrzegają prędkości.Jeżeli nie rondo to przynajmniej powinny być światła.Na rondo jest sporo miejsca a to jedyna droga na Katowice.
2018-02-17 19:31:59
pszeniczny: Pomysł aby urzędy oraz instytucję wyprowadzić z centrum wydaje się rozsądny, ale mógłby obniżyć prestiż tych instytucji.<br />2. Jeżeli kierowcy uporczywie nie przestrzegają prędkości, to wystarczy kamerka ze skarbonką... i po problemie.Tutaj jednak dzielnie wyważa się otwarte drzwi, rozwiązując problemy dawno w cywilizowanym świecie rozwiązane.<br />3. W tej konkretnej sytuacji rondo byloby według mnie dobrym rozwiązaniem mimo, iż wymagałoby międzynarodowej współpracy miasta, powiatu i województwa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją