Nowe radiowozy dla Policji

Śląscy policjanci otrzymali dzisiaj nowe radiowozy. Samochody trafiły również do Cieszyna. Oznakowane auta marki Kia Cee'd i nieoznakowane auta Opel Astra IV odebrali dzisiaj przedstawiciele wielu komend śląskiego garnizonu.

Wczoraj informowaliśmy o nowym sprzęcie komputerowym, który trafił a kolejna transza wkrótce trafi do cieszyńskich jednostek. W dniu dzisiejszym  mundurowi otrzymali również nowe radiowozy, których zakup współfinansowany został  przez Fundusz Wsparcia Policji i samorządy lokalne.
 
- Astry IV generacji wyposażone są w silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 115 KM. Pod maskami Kia Cee'd w wersji nadwoziowej kombi zamontowano również benzynowe jednostki o pojemności 1600 cm3, lecz mocy 135 KM.  32 ople astra odebrali dzisiaj przedstawiciele komend m.in. z Bielska-Białej, Chorzowa, Częstochowy – informuje rzecznik prasowy śląskiej Policji. 21 kia cee'd trafiło natomiast m.in. do komend w Cieszynie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, czy Jastrzębiu Zdroju,

Komendanci jednostek które otrzymały nowe „wozy”  zdecydują, do jakich pionów one rafią.-  Zakup radiowozów z policyjnego budżetu i pieniędzy z odszkodowań za nasze uszkodzone w wypadkach samochody został dofinansowany z Funduszu Wsparcia Policji oraz przez samorządy lokalne – podsumowuje rzecznik.

(red)

 

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją