Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe narzędzie do walki z pijanymi kierowcami

Kosztował blisko 1,5 tysiąca złotych. Wygląda dość niepozornie, ale powinni się go bać wszyscy ci, którzy z braku wyobraźni siadają za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości. Urządzenie o nazwie ''AlcoBlow'', bo o nim mowa, to od dziś nowe narzędzie w rękach wiślańskich funkcjonariuszy.

Policjanci otrzymali od władz miejskich Wisły nowy tester „AlcoBlow” do badania stanu trzeźwości kierowców. Uroczystego przekazania dokonali Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej. Nowe urządzenie przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Koszt alkosensora wyniósł blisko 1,5 tysiąca złotych. 

Urządzenie o nazwie „AlcoBlow” to od dziś nowe narzędzie w rękach wiślańskich policjantów, służące walce z pijanymi kierowcami. 

- Burmistrz Wisły wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej przekazał jedno takie urządzenie miejscowym policjantom – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie - Władze samorządowe przekazały alkosensor na ręce podinsp. Jacka Bąka - zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Komendant podkreślił, że dzięki nowym urządzeniom będzie można zwiększyć liczbę kontrolowanych kierowców, a tym samym zmniejszyć tzw. czarną liczbę kierowców, którym do tej pory udało się uniknąć odpowiedzialności za jazdę na podwójnym gazie.

Zastępca szefa cieszyńskich policjantów po uroczystym odebraniu urządzenia przekazał go Komendantowi Komisariatu Policji w Wiśle nadkom. Markowi Legierskiemu, który zapewnił, że będą one właściwie wykorzystane przez policjantów. 

- Urządzenie, takie jak to, pozwala sprawdzić większą liczbę kierowców w krótkim czasie. W kilka sekund analizuje powietrze wydychane przez kierowcę i natychmiast wskazuje jego stan trzeźwości. Gdy alkosensor wykryje alkohol, wówczas kierowca badany jest tradycyjnym alkomatem. Urządzenie „AlcoBlow” kosztowało blisko 1,5 tysiąca złotych i zostało zakupione w ramach współpracy miasta z komendą policji. Już dzisiaj policjanci rozpoczęli kolejną akcję eliminowania z dróg pijanych kierowców. Od teraz, takie działania, dzięki przekazanemu do użytku urządzeniu będą prowadzone znacznie częściej – dodaje rzecznik. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: