Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe miejsce do zabawy w Skoczowie

23 czerwca przy Zespole Szkół Specjalnych w Skoczowie, miało miejsce oficjalne otwarcie placu zabaw i ogrodu sensorycznego. Z tej okazji uczniowie szkoły zachwycili gości wspaniałymi występami artystycznymi. Były zabawy, wata cukrowa, dużo uśmiechu i oczywiście nagrody.

Plac zabaw i ogród sensoryczny tworzą dwie części. Plac powstał za parkingiem, posiada nowoczesne urządzenia, głównie są to huśtawki typu „bocianie gniazdo”, huśtawka typowo przeznaczona dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, są tam bujaczki, domek wielofunkcyjny. Część bardziej relaksacyjna to ogród sensoryczny. Wykorzystano tam naturalny teren i walory przyrodnicze, tematyką nawiązano do otoczenia, co pozwala dzieciom na swobodną zabawę i rozwijanie doświadczeń zmysłowych. Stworzona przestrzeń spełnia funkcję poznawczą i integracyjną.

Dzięki wygranej w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, a także dzięki poparciu społeczności lokalnej, rodziców, przyjaciół, a także osób, które znają nasze potrzeby, projekt „Integracja Centrum Aktywności ” został zrealizowany na terenie ZSS w Skoczowie. Od dzisiaj możemy cieszyć się z placu zabaw i ogrodu sensorycznego, który jest dostępny dla wszystkich dzieci. Ideą stworzenia placu zabaw, było sprawienie, aby każde dziecko, bez względu na dysfunkcje, miało możliwość zabawy na świeżym powietrzumówiła Dyrektor ZSS w Skoczowie, Marcelina Chorabik

Całkowita wartość projektu wyniosła 285 807 zł i została zrealizowana z budżetu obywatelskiego Województwa Śląskiego. Uroczystość zaszczycili Członkowie Zarządu Województwa Śląskiego: Jan Kawulok – Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Beata Białowąs – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, oraz Burmistrz Miasta Skoczowa - Mirosław Sitko.

BeSza

źródło: ox.pl
dodał: BeSza

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-23 21:50:19
perpetua: Kawulok zawsze i wszędzie, isto wybory blisko
2022-06-24 06:31:07
labraks: domek z sklejki i 4 huśtawki, do tego ogród sensoryczny niestety tylko z nazwy 300 tys. radze się przejechać zobaczyć i nie jeden zięć z teściem i szwagrem za 1/3 tej ceny zrobiliby to samo. dlaczego państwowe pieniądze muszą być aż w taki naoczny sposób rozkradane przy tak szczytnym celu. jak zwykle szkoda dzieci, pomysł świetny ale ktoś musiał zarobić. chyba że redakcja olx nie postawiła przecinka przy kwocie to zwracam honor.
2022-06-25 10:19:41
Szip: labraks możesz zrobić super huśtawkę za małe pieniądze ale do swojego ogródka ale jeśli ją chcesz postawić na publiczny plac zabaw to bez atestów ani rusz i w tym jest ten szczegół finansowy. Zerknij na katalog ze sprzęt z atestem - ceny kosmos!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: