Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe kryteria dot. "przypadków podejrzanych"

Walka z pandemią koronawirusa trwa. Aktualnie coraz więcej osób przebywa na kwarantannach, sporo jest również objętych nadzorem epidemiologicznym. Początkowo chorobę Covid-19 łatwo pomylić z przeziębieniem lub grypą. Nie ma możliwości odizolowania, czy przebadania wszystkich, dlatego określono „przypadki podejrzane”, czyli sytuacje, kiedy należy wdrożyć określone procedury. Aktualnie lista tych przypadków została poszerzona o personel medyczny.

Koronawirus, powodujący chorobę Covid-19, atakuje górne drogi oddechowe a objawami choroby są m.in. kaszel, duszności, czy wysoka temperatura ciała. Objawy takie łatwo pomylić z innymi chorobami, w związku z czym Główny Inspektor Sanitarny określił, jakie przypadki można nazywać „przypadkami podejrzanymi”. Dotychczas, oprócz rozwiniętych objawów, aby mówić o „przypadku podejrzanym” trzeba było mieć bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi lub wrócić z krajów, w których choroba występuje. Aktualnie kryteria zostały rozszerzone o kolejne przypadki.

- Uwaga: rozszerzeniu uległy kryteria przypadku podejrzanego o Covid-19. Dla personelu medycznego: w przypadku czynnej pracy zawodowej i możliwości kontaktu z pacjentami zakażonymi wirusem, samo rozwiniecie objawów, wypełnia to kryterium – poinformował dziś (23.03.2020) Główny Inspektor Sanitarny w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, to osoby szczególnie narażone na zarażenie wirusem. W Polsce zdiagnozowano już przypadki zakażenia wśród lekarzy (m.in. w Kielcach, czy w Bestwinie).

 

pic.twitter.com/TeL6EroqEi— Główny Inspektorat Sanitarny (@GIS_gov) March 23, 2020

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-23 14:47:21
wyśmienity cwaniaczek: ja wiem doskonale i zachowajcie ten post w "pobranych" lub w waszych w większości pustych "cabanach" po 1- to jest "zwykła" wojna w nowoczesnych czasach więc umrą miliony po2- szczepionka lekarstwo to kwestia roku dwóch ( choć wiadomo że każdy by chciał szybciej) po 3 - wakacji w tym roku nie będzie - bo już są ................ po 4 - 50% firm upadnie --czy to dużych czy to małych ...( duże jeszcze dają radę ale to zaczyna się od micro firm i daję w górę ) po 5 -bezrobocie wzrośnie drastycznie a ludzie będą walczyć o jedzenie paliwo itd ...( już tak jest) po 4 - któryś ortodoksyjny rząd nie wytrzyma i wywoła staroświecką wojnę ....o żarcie ,ropę ziemię ---korzystając z sytuacji po 5 -najbogatsi przetrwają bo to ich sprawka ---- ( za dużo ludzi, za dużo śmieci, za dużo smogu itd........) po 6 - chodzi o to aby się cofnąć o +/- 50 lat ( większość społeczeństwa) po 7 - nie ma się czym przejmować bo i tak na to wpływu nie mamy ( oprócz siedzenia na 4 literach- czyli na dópie) po 8 - "trzymajcie " się ciepło bo świat się właśnie skończył...............................
2020-03-23 21:37:22
Szantrapa: Czesi potrafią przebadać wszystkich, a wyniki mają po 3 godzinach. Polska ustala "kryteria przypadku podejrzanego" , a na wyniki testu trzeba czekać ok 5 dni. Hahaha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: