Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe auta policjantów

Komisariat Policji w Jasienicy wzbogacił się o nowego Forda Rangera i nieoznakowany radiowóz marki Hyundai i30. Zakup nowych samochodów dofinansowała Gmina Jasienica ze swojego budżetu.

Traktujemy dofinansowanie domowego sprzętu dla policji jako inwestycję w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Oba samochody usprawnią działania funkcjonariuszy z naszego Komisariatu – powiedział wójt Janusz Pierzyna. Gmina Jasienica wsparła zakup łącznie kwotą 77 tys. zł: 50 tys. forda, a 27 tys. hyundaia.

Łącznie do komisariatów i posterunków policji w regionie trafiły 3 oznakowane pojazdy marki Ford Ranger i 7 nieoznakowanych pojazdów Hyundai i30. Wozy kosztowały łącznie 1,08 mln zł, z czego 503 tys. zł pochodzi z budżetów samorządów, reszta – Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk podziękował samorządom za finansowe wsparcie.

Fordy rangery posiadają 2-litrowe silniki diesla o mocy ponad 200 KM. Są przystosowane do jazdy w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych. Wysokość brodzenia tych samochodów wynosi 80 cm, co pozwala przeprawiać się przez przejazdy rzeczne, tereny bagienne i trakty off-roadowe. Z kolei nieoznakowane radiowozy marki Hyundai i30 będą wykorzystywane przez wydział kryminalny, referat antynarkotykowy i policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą.

Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się w poniedziałek 25 listopada przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

(red./mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-27 12:14:27
darios: Tak a puzniej zatrzymasz kogoś z urzędu pan mnie karze a my wam samochód kupili i co teraz.
2019-11-27 12:55:52
Kuba_EDGE: Przy tej masie i napędach sterowanych elektroniką to się zakopie w pierwszej większej dziurze
2019-11-27 18:26:21
inigo: To ile teraz może wyciągnąć taki "pies w gonitwie"?
2019-11-27 19:22:05
krzysztof.nn: ❀ Polski policjant z amerykańskim komandosem omijając cła i podatki, ściągali z USA spadochrony desantowe z demobilu. Policjant chałupniczo je przerabiał i zarabiał, szkoląc nieświadomych zagrożenia cywilów. Najlepsi w Polsce skoczkowie alarmują, że to igranie z ludzkim życiem. O sprawie dowiedział się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Miesiąc temu. Do dziś nic nie zrobił. ❀ i to by było na tyle
2019-11-27 20:46:03
krzysztof.nn: jakich by aut nie dostali, n i c nie mogą zrobić nikomu z pis-owskiej władzy - dobrze o tym wiedzą, że pod miotłą siedzą, tacy z nich komiksowi kowboje - no ale na Januszach sobie poużywają, odreagują stres służby na partyjnej smyczy: ✍ 27.11.2019 - Samochód, którym podróżował minister Michał Woś, mknął 180 km/h na drodze z ograniczeniem do 90. Jak twierdzi minister, zwracał uwagę kierowcy, by zwolnił. ✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: