Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa pracownia w Zabłociu

Zabłocie w gminie Strumień cieszy się nową pracownią matematyczno-przyrodniczą, która powstała w szkole. Nowe pomoce dydaktyczne już cieszą uczniów.


Zespół Szkół w Zabłociu uroczyście otworzył nową pracownię matematyczno-przyrodniczą. Powstała ona dzięki wsparciu funduszy europejskich w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału edukacyjnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zabłociu”. - Zakupiony został mi.n. sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną zastąpił nowoczesny monitor multimedialny. Szkoła wzbogaciła się o drukarkę 3D, tablety, laptop i wizualizer. Projekt ma wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania szkoły. Fundusze otrzymane w ramach projektu umożliwiły kompleksowy remont pracowni matematyczno-przyrodniczej oraz doposażenie jej w nowe funkcjonalne meble – podkreśla Ewa Homa, dyrektorka szkoły.


W uroczystym otwarciu nowej przestrzeni wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń oraz sołtys i radny Zabłocia Jarosław Szast. Gości po świecie eksperymentów naukowych oprowadzili sami uczniowie.
Pracownię wyceniono na 333 719,96 zł, z czego 283 661,96 zł stanowi dotacja z EFS, dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 16 686,00 zł, zaś wkład własny Gminy Strumień to 33 372,00 zł.

Starania o pozyskanie środków podjęło wiele instytucji. Jak informuje gmina Strumień - w sumie ze 170 wniosków w województwie śląskim dotyczących wsparcia udzielanego przez Europejski Fundusz Społeczny wyłoniono tylko 51 „zwycięzców”. Wśród nich doceniono dwa wnioski złożone przez Gminę Strumień.


Kompleksowość projektu podkreśla z kolei Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. - Projekt zakłada kompleksowe podejście do poszerzenia oferty szkoły. Oprócz remontu sali wyposażenia jej w pomoce dydaktyczne, w ramach projektu uczniowie będą brać udział w zajęciach dodatkowych, jak również ze szkoleń skorzystają nauczyciele – dodaje burmistrz Strumienia.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: