Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa metoda oszustwa "na pocztę głosową"

Oszuści ciągle modyfikują swoje sposoby y przejąć nasze pieniądze czy dane dostępowe do serwisów społecznościowych. Ostatnio policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczące oszustwa "na pocztę głosową".

Kolejnym pomysłem oszustów internetowych jest podszywanie się pod operatora telekomunikacyjnego. Oszust wysyła wiadomość z linkiem, która sugeruje o nieodsłuchanej poczcie głosowej, oraz podaje link prowadzący na stronę internetową z fałszywym komunikatem o “nowej poczcie głosowej”. Po kliknięciu na link ściągniemy na swój telefon złośliwe oprogramowanie, co może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z naszego rachunku bankowego. Wiadomości rozsyłane są z różnych numerów ale najczęściej pojawiają się takie z prefiksami z Niemiec (+49).

- Co zrobić gdy kliknąłeś w link i zainstalowałeś podejrzane oprogramowanie? Wyłącz telefon i przełóż kartę SIM do innego telefonu, skontaktuj się ze swoim bankiem, zmień hasła. Bliźniacze oszustwa mogą dotyczyć również SMS-ów związanych z aplikacją dyskontów spożywczych, serwisów aukcyjnych, instalacji sterowników LTE, RODO – radzą mundurowi.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-26 20:08:42
sierżant_Niemyty_Wycior: hahaha, miliony Polek i Polaków w nic nie klikało a wypłatę dostali mniejszą w styczniu, nie wspomnę o państwowej kasie co bez klikania z niej miliardy wypływają w nicość
2022-01-27 12:14:39
Bartel: Ja dostałem większą i też siedzę po cichu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: