Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowa droga w Nałężu

Nowa nawierzchnia na ul. Cisowej w Jaworzu. Zakończyły się pace budowlane prowadzone przez powiat bielski.
Google Maps

To pierwszy etap tej inwestycji. Z roku na rok nowego asfaltu będzie przybywać w tej okolicy. Ulica Cisowa w Jaworzu Nałężu już po pierwszym etapie modernizacji.


- Zakończyły się roboty drogowe prowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych powiat bielski na ul. Cisowej w Nałężu, a właściwie to pierwszy etap inwestycji przewidzianej na kolejne lata. To, że możemy cieszyć się nową nakładką, to zasługa władz powiatu ze starostą Andrzejem Płonką na czele, ale również zabiegi dwóch radnych Rady Powiatu Bielskiego z Jaworza - Pana Jacka Czadera oraz śp. Zdzisława Byloka, którzy zabiegali w zeszłym roku o wpisanie jej do tegorocznego budżetu powiatowego. Udało się. W imieniu mieszkańców władzom powiatu - staroście i radnym oraz Pani Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych serdecznie dziękuję – mówi Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze.

Nowy asfalt został położony na około kilometrowym odcinku, rozpoczynając od skrzyżowania z ulicą Słoneczną. Przy okazji prac, trwających trochę ponad tydzień, wykoszone i oczyszczone zostały także pobocza. Jak dodaje Radosław Ostałkiewicz gmina również będzie brała udział w zmianach na ul. Cisowej. - W przyszłym roku chcemy przymierzyć się do zaprojektowania brakującego odcinka chodnika wzdłuż Cisowej (od ul.Słonecznej do Jasienicy), co w tym roku skutecznie - finansowo i organizacyjnie, popsuł nam Covid-19. Niemniej jednak tutaj niezbędna jest współpraca trzech jednostek samorządu terytorialnego, tj. Jaworza, Jasienicy i Powiatu Bielskiego, w którego to rękach spoczywa zarządzanie tą drogą – dodaje Ostałkiewicz.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: