Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa 4 osobowa kolej linowa w Wiśle Jaworniku!

W grudniu br. przy Hotelu STOK **** w Wiśle Jaworniku rusza czteroosobowa, wygodna i nowoczesna kolej linowa zlokalizowana bezpośrednio przy obiekcie.

Hotel STOK**** to jedyny taki obiekt wypoczynkowy w Beskidach, który posiada własne wyciągi narciarskie zlokalizowane bezpośrednio przy hotelu!

Kolej linowa STOK Stacja Narciarska zastąpiła wysłużony wyciąg orczykowy, a dotychczasowa jedna trasa zjazdowa została wzbogacona o drugą, łagodniejszą trasę – niebieską.

Do dyspozycji narciarzy oddane zostały trzy trasy zjazdowe:

  • Trasa czerwona – 850 m dł. / 200 m różnicy poziomów/
  • Trasa niebieska - 1000 m dł. / 200 m różnicy poziomów/
  • Trasa niebieska – 150 m dł. / 18 m różnicy poziomów (dla dzieci i początkujących) - wyciąg talerzykowy

Przy 850 metrach długości i 200 metrach różnicy poziomów, 6 minutowa podróż w górę stoku jest wielką przyjemnością. Kolejka jest w stanie wywieźć na szczyt aż 1700 osób na godzinę.

Idealnie przygotowane, oświetlone, ratrakowane i sztucznie dośnieżane trasy są zróżnicowane pod względem trudności i długości – Jedna trasa przeznaczona jest dla osób początkujących i dzieci, a dwie dla zaawansowanych narciarzy.

Bezpośrednio przy stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu Rossignol oraz szkółka narciarska oferująca profesjonalne usługi instruktorskie. O bezpieczeństwo na trasach dbają wykwalifikowani pracownicy oraz ratownicy GOPR. Dodatkowo na miejscu można spróbować specjałów regionalnej kuchni w karczmie góralskiej lub podziwiać widoki z baru tarasu widokowego na górnej stacji kolei.
Na dzieci czeka zimowy plac zabaw z karuzelą pontonową Sun Kid Rotondo, kolorową dmuchaną tarczą na śnieżki, oraz osobny stok z przenośnikiem taśmowym do zjeżdżania na sankach, dzięki któremu nie trzeba wspinać się pod górkę!  Bezpośrednio przy kolei znajduje się bezpłatny parking dozorowany dla samochodów osobowych oraz autokarów.

Podsumowując: dodatkowa trasa narciarska, nowoczesna kolej linowa, rozbudowana infrastruktura dla dzieci, wspaniałe widoki oraz dogodny dojazd gwarantują, że STOK Stacja Narciarska będzie hitem tej zimy.
Polecamy!

Informacje dodatkowe:

Stok Stacja Narciarska
Ul. Jawornik 52 a
43-430 Wisła

Telefon:
Kasa i informacja: 33 856 42 80 sezon zimowy
Recepcja hotelu: 33 856 41 00 poza sezonem
www.stokstacjanarciarska.pl
https://www.facebook.com/stokstacjanarciarska
 
Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: