Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Noc spadających gwiazd

Jeśli macie jakieś marzenia do spełniania, noc ze środy na czwartek (12/13 sierpnia) będzie idealnym momentem, by spojrzeć w niebo. A nasz region sprzyja punktom, gdzie spadające gwiazdy można podziwiać w pięknych górskich okolicznościach.

 

Perseidy to rój meteorów, które z przyjemnością obserwujemy co rok mniej więcej o tej samej porze. Najlepsze efekty bedzie można podziwiać w nocy z 12 na 13 sierpnia. W tym roku prócz spadających gwiazd bezie można zobaczyć także pełnię księżyca i jak mówią znawcy tematu, najlepiej podziwiać  perseidy z dala od miejskich świateł. Na przyklad na górskim szczycie, czy w szczerym polu.

Jeśli pogoda się nie zmieni powinniśmy mieć idealne warunki do obserwacji – mozna wspiąć się na przykład na Równicę czy Ochodzitą. Najwięcej spadających gwiazd zaobserwujemy w drugiej połowie nocy, więc najlepiej na spacer udać się po północy. To także dobry czas na wyjątkowe spotkanie we dwoje czy wyjątkową randkę pod gołym niebem.

Na niebie będzie można podziwiać nawet 100 spadających gwiazd na godzinę. Obserwować bedzie można rój meteorów zwany Perseidami.Perseidy to rój meteorów, którego orbita przecina co roku w okolicach od połowy lipca do końca sierpnia z maksimum pomiędzy 12 i 14 sierpnia. Rój znany jest od starożytności i często nazywane łzami świętego Wawrzyńca.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-10 18:46:36
utopiec: ......noc ze środy na czwartek (12/13 sierpnia)....... Którego roku?
2022-08-11 11:31:24
krzysztof  mm: niechlujność redaktorska to jedna z cech charakterystycznych tego portalu
2022-08-11 12:54:04
scoti: Redaktorzy pewnie zakładają, że komentujący mają chociaż podstawy inteligencji i pewnych rzeczy można się domyśleć. A jak ja widzę te wypociny tych komentujących i nie tylko tutaj to wątpię. Zastanawiam się dlaczego administrator Ox nie moderuje wypowiedzi..
2022-08-11 17:35:33
Boska Adela: scoti błysnąłeś inteligencją jak Marek Suski - w tym roku 12 i 13 sierpnia to piątek i sobota, ja się zastanawiam czemu redakcja ox.pl nie koryguje tego swojego knota, a ty bądź tak dzielny i przeproś za swoje wypociny
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: