Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Noc Muzeów z kotem na plakacie

Śpiący kot z najeżoną sierścią, która kształtem przypomina cieszyńskie zabytki - tak, prezentuje się plakat tegorocznej 11. edycji Cieszyńskiej Nocy Muzeów. Taką decyzję podjęli wczoraj (16.03) przedstawiciele instytucji, które wezmą udział w Nocy Muzeów 25 maja.

Wczoraj (16.03) odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami instytucji, które włączą się w obchody tegorocznej 11. Edycji Cieszyńskiej Nocy Muzeów. Wprawdzie do 25 maja pozostało jeszcze trochę czasu, ale organizatorzy już muszą myśleć o tym, cieszącym się dużym zainteresowaniem, wydarzeniu. Jak przyznaje Dyrektor Cieszyńskiego Muzeum Marian Dembiniok z roku na roku odwiedzających przybywa. W tej chwili przyłączyło się około 30 instytucji. Zobaczymy ile będzie ostatecznie, bo wszystko może się jeszcze zmienić. Myślę, że coraz większa liczba instytucji jest ciekawsza dla zwiedzających – przyznał w rozmowie z OX.PL Dembiniok. 

Jedną z pierwszych ważnych decyzji jaką podjęto podczas wczorajszego (16.03) spotkania był wybór plakatu 11. Cieszyńskiej Nocy Muzeów. Większością głosów wybrano plakat ze śpiącym kotem w roli głównej. Już w poprzednich edycjach pojawiał się na plakacie kot. Nad różnym projektami pracowało 6 grafików. Wybraliśmy kilka propozycji, które dziś zaprezentowaliśmy. Szukaliśmy czegoś co przykuje uwagę, ale też będzie nawiązywać do poprzednich edycji. W tym roku padło na śpiącego kota, który wręcz chrapie. Będziemy więc musieli cichutko na paluszkach zwiedzać miasto – żartował Jerzy Tessar z Pate Media. To firma, która już od ponad dziesięciu lat przygotowuje plakaty i materiały promocyjne Nocy Muzeów - przy kolejnej edycji Nocy Muzeów może pokusimy się o wystawę plakatów i materiałów promocyjnych związanych z Nocą Muzeów. Uzbierałaby się dość pokaźna wystawa – dodał Tessar.

Podczas spotkania rozwinęła się również dyskusja na temat godzin w jakich mają być dostępne obiekty do zwiedzania.Tradycyjnie w Muzeum zaczynamy o 19:00. Pojawił się dylemat w kwestii zakończenia. Robiliśmy do 1:00 w nocy, później stwiedziliśmy, ze bezpiecznie będzie zakończyć o 24:00 - przyznał Dyrektor Muzeum.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-17 22:04:34
pszeniczny: Kot miastowy widać, że dobrze wypasiony, ale z wigorem u niego raczej nie bardzo.
2018-03-17 22:49:19
alakyr: Hmm, kwestia gustu, na moje oko ktoś chciał być oryginalny wybierając ten plakat, dla mnie jest on akurat najgorszy z czterech na zdjęciu.
2018-03-18 08:15:59
igor.7: Kot prezesa bardziej pasował by na ten plakat. (-:
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: