Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

No To Kaplica – II Skoczowski Bieg Ekumeniczny za nami

Ponad 160 osób zgromadziło się wczoraj (28.12) przed kościołem Świętej Trójcy w Skoczowie. Parafia Ewangelicko-Augsburska wspólnie z parafią katolicką Znalezienia św. Krzyża po raz drugi zorganizowały Skoczowski Bieg Ekumeniczny „No To Kaplica”.

W tym roku w wydarzeniu tym wzięło udział ponad 160 uczestników. Nie jest to łatwa trasa. To nie tylko beton. Prowadzi przez leśne ścieżki, po różnych wertepach, znajdzie się i błoto –  zwracał uwagę Jan Szczypka koordynator biegu. Do wyboru uczestnicy mieli 4 trasy: rodzinną – 2,5 km; dla dzieci – 2,5 km; Nordic Walking – 6,2 km; Open – 8,2 km. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dla wyróżnionych przygotowano dyplomy oraz nagrody dla dzieci. Celem biegu, jak podkreślają organizatorzy, jest przede wszystkim promocja gminy oraz Kaplicówki, ale także integracja, popularyzacja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.  

Uczestników biegu przywitał Burmistrz Mirosław Sitko. Podziwiam Was. Cieszę się, że jest tutaj tak duża grupa pasjonatów, którzy z pewnością na co dzień uprawiają sport. Życzę Wam miłych, sportowych wrażeń i szybkiego zaliczenia trasy – mówił na starcie Burmistrz. Zawodników przywitał również ks. Alfred Borski proboszcz parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Skoczowie. Panie Boże to bieg, który daje nam siły witalne, ale mamy też na myśli to, że mamy być tymi zawodnikami którzy dobiegną do celu którym jest Ojczyzna niebieska – mówił ks. Borski prosząc o błogosławieństwo dla uczestników biegu.

Widać, że impreza się mocno zakorzenia. Robimy to z wielką pasją i radością. Ważna jest tutaj przede wszystkim integracja społeczna, pomiędzy parafią katolicką i ewangelicką. Dlatego chcemy to wspólnie robić – zaznaczył Szczypka.

Co ważne bieg ma wymiar charytatywny. Organizatorzy nie pobierają opłaty wpisowej, a jedynie wolne datki. Wszystkie pieniądze, które tutaj zostaną zebrane do specjalnych puszek przekazujemy na dzieci z parafii ewangelickiej i katolickiej. Jest to dofinansowanie do różnych wycieczek – dodał Szczypka. W zeszłym roku udało się w ten sposób zebrać około 3 tys. zł. W tym roku po raz pierwszy zadanie zostało dofinansowanie z Urzędu Miasta Skoczów. Bardzo nam to pomogło. Ze środków UM zakupiliśmy medale i dyplomy. Część otrzymanej dotacji została przeznaczona na wynajęcie firmy do obsługi pomiaru elektronicznego - dodał Szczypka. Bieg wsparli również sponsorzy.

 

Wyniki Tutaj.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-30 11:22:32
aP: Skoro już pobiegali, to ponawiamy pytanie sprzed kilku dni: Wywołujemy do tablicy radną Paplalę i radnego Dedio (pozostałych radnych w sumie też), czytacie to forum regularnie, więc proszę mieć na tyle odwagi, by odpowiedzieć. Ile środków z przyszłorocznego budżetu wydzieliliście na budżet obywatelski, kiedy rozpoczyna się proces składania wniosków i jaka platforma będzie ten proces obsługiwać, do kiedy będzie można głosować na złożone przez mieszkańców gminy Skoczów projekty? Nam, mieszkańcom, budżet obywatelski należy się jak psu zupa. Chcemy mieć dostęp do własnych pieniędzy, przynajmniej w małej części decydować o kształcie gminy i budować szczęśliwe miasto według własnych potrzeb i marzeń. Mamy serdecznie dość nieudolności władzy, która całkowicie ignoruje nasze potrzeby i jest zajęta czapkowaniem burmistrzowi, księżom i innym cudakom. Chcemy żyć w porządnej, ładnej i spełniającej nasze wymagania gminie, a na razie mamy tylko #DziuraweSitko.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: