Nieudana inauguracja Pucharu Świata

Niestety, żaden z zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie awansował do rundy finałowej sobotniego konkursu indywidualnego w Ruce w ramach Pucharu Świata.

Zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w komplecie awansowali do dzisiejszych zmagań na skoczni Rukatunturi (HS142), ale nie zdołali wywalczyć punktów w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata. Najbliżej celu był Piotr Żyła (na zdj.), któremu awans do rundy finałowej umknął o zaledwie 0,6 pkt.

Wiślanin uzyskał 126,5 metra i zajął 31. miejsce. Zaraz za nim został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł (125,0 m), a na 34. pozycji rywalizację zakończył Paweł Wąsek (118,5 m). – Kłopotów raczej nie ma, po prostu taki dzień się przytrafił. Skok był w porządku, ale zabrakło metrów. Jutro trzeba skoczyć swoje – podsumował Żyła w rozmowie dla stacji Eurosport. Początek niedzielnego konkursu o godz. 16:15.