Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nietrzeźwi i bez uprawnień

W minioną środę, 10 lipca, policjanci ruchu drogowego cieszyńskiej komendy prowadzili działania „bezpieczny pieszy”. Podczas tych działań kontrolowali również kierujących. Dwóch z nich kierowało samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, jeden z nich doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Wiśle.

 Pierwszy kierowca został zatrzymany przez policjantów w Drogomyślu na ul. Głównej. - Mundurowi z drogówki podczas kontroli kierującego oplem 27-latka wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar na urządzeniu wykazał blisko promil alkoholu. Policjanci po weryfikacji danych kierowcy w systemach informatycznych ustalili, że nie posiada on uprawnień, ponieważ nigdy nie uzyskał kwalifikacji kierowcy. – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Chwilę później policjanci drogówki zostali wezwani do wypadku drogowego w Wiśle na ul. Głębce. Tam 27-letni mężczyzna doprowadził do zderzenia z mercedesem. - Mundurowi wstępnie ustalili, że jechał on z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Wisły 33-letnim kierowcą mercedesa. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala – relacjonuje Pawlik

Od kierowcy audi również wyczuwalny był alkohol, w związku z czym została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Analiza wykaże, czy kierował pod wpływem alkoholu lub narkotyków. - On również nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami… - dodaje Pawlik.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: