Niespodziewana porażka Stalowników

Mistrzowie Czech powiększyli swój dorobek punktowy po spotkaniu ze Zlinem w ramach 26. kolejki Tipsport Extraligi, ale mało kto się spodziewał, że zainkasują tylko jedno oczko. Outsider pokonał lidera - 2:1 po dogrywce.

Stalownicy oddali ponad 30 strzałów na bramkę gospodarzy, ale nawet to nie wystarczyło na wygranie czwartkowego spotkania w Zlinie, który zamyka ligową stawkę. Podopieczni Vaclava Varadi łatwo stracili krążek we własnej tercji i rywale to wykorzystali, otwierając wynik w 43. minucie. Hokeiści spod Jaworowego szybko odpowiedzieli za sprawą Ondreja Kovarcika i regulaminowy czas gry zakończył się remisem.

Dogrywka nie trwała zbyt długo, bo niecałą minutę – zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Oscar Flynn. – Zlin gra w każdym kolejnym spotkaniu o wszystko. I dziś bardziej pragnął wygranej niż my – przyznał Ondrej Kovarcik. – Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Nie poradziliśmy sobie tak jak powinniśmy i dlatego też przegraliśmy – dodał strzelec wyrównującej bramki.

Trzyniec pozostaje liderem Tipsport Extraligi, ale nie wiadomo, czy jego przewaga nie stopnieje, ponieważ pozostałe mecze 26. kolejki zaplanowano na piątek (tj. 26.11). Stalownicy, po dzisiejszym potknięciu w Zlinie, mają osiem punktów przewagi nad Mountfield HK.