Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Niepełnosprawni mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Oprócz kampanii wyborczej jest jednak wiele innych aspektów, związanych z głosowaniem. O jednym z nich 9 września 2019 roku poinformował Komisarz Wyborczy w Bielski-Białej. Komunikat skierowany jest do osób niepełnosprawnych, które 13 października 2019 roku chcą zagłosować korespondencyjnie.

- Zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych przyjmuje Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej II, według swojej właściwości terytorialnej obejmującej obszary powiatów: cieszyński, żywiecki. Prawo zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego mają wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (…)którzy są wpisani do rejestru wyborców w danej gminie według zasięgu działania obejmującego właściwość terytorialną Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej II, to jest w gminach powiatu: cieszyńskiego – Cieszyn, Ustroń, Wisła, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice – poinformował Mariusz Grążawski, Komisarz Wyborczy właściwy miejscowo dla Śląska Cieszyńskiego.

Ze względu na zasięg terytorialny, w Bielsku-Białej powołano trzech komisarzy wyborczych. Właściwy terytorialnie jest Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej II. Osoby niepełnosprawne, które chcą zagłosować korespondencyjnie, powinny zgłosić to do 30 września 2019 roku w siedzibie Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej II i Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, pokój 119, blok B, (telefon/telefaks 33 813 63 74 lub 33 812 60 39).

Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej - skrzynka ePUAP – o adresie /m4q475ycio/skrytka Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Bielsku-Białej albo na adres e-mail: bbi-sekretariat@kbw.gov.pl. Więcej informacji na temat głosowania korespondencyjnego i wzory dokumentów dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-13 12:10:17
krzysztof.nn: cisza... pewnie się poszedł zgłosić nieudany radny, pierwszy tokujący
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: