Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nieodśnieżona, wojewódzka droga

Tak zwana "stara droga", prowadząca od Cieszyna, przez Skoczów do Bielska-Białej od stycznia br. podlega pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Niestety od dłuższego czasu jest ona nieodśnieżana, co sprawia zagrożenie dla kierujących.

Jak widać na zdjęciu powyżej (zrobionym 7 stycznia około godziny 8:00), mimo utrzymującego się od kilku dni ataku zimy, droga nadal jest nieposypana solą lub piaskiem. Zdjęcie zostało zrobione w pobliżu stacji BP w Ogrodzonej, ale dodać należy, że podobny stan nawierzchni utrzymuje się na dalszym jej odcinku. Problem dotyczy także chodników - jest bardzo ślisko.

O tym, że cała "stara droga" do Bielska-Białej przechodzi w 2019 roku pod zarząd wojewódzki pisaliśmy już w październiku - warto jednak dodać, że niektóre jej fragmenty należały do ZDW Katowice już w 2016 roku.

Temat odśnieżania wojewódzkiej drogi poruszył nawet Miejski Zarząd Dróg w Skoczowie, który 3 stycznia pisał na swoim profilu facebookowym tak- niestety służby drogowe nowego zarządcy wczoraj między godziną 15:00 a 23:00 nie pojawiły się na tymże odcinku drogi co spowodowało paraliż głównie na ul.Cieszyńskiej w Wilamowicach i Międzyświeciu oraz ul. Bielskiej w Pogórzu. Widząc brak reakcji ZDW podjęliśmy decyzję o przekierowaniu naszego sprzętu, który w tym czasie utrzymywał drogi lokalne gminne, na drogę zarządzaną przez Województwo. Od godz 20:00 odcinek tej drogi przebiegający przez Gminę Skoczów został przesypywany solą drogową przez podległe MZD w Skoczowie służby drogowe.

Niestety nic nie wskazuje na polepszenie sytuacji drogowej - nie udało się nam skontaktować telefonicznie ani z rzecznikiem prasowym ZDW Katowice, ani z tamtejszym Wydziałem Drogowym.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-07 12:18:37
kierowca_bombowca: A co tam chcecie odśnieżać jak śniegu nie ma, niebawem nieudaczniki drogowe zażądają podgrzewanych dróg. Znalazłeś prawo jazdy w chipsach, nie przygotowałeś samochodu do zimy to siedź w domu i patrz jak inni jeżdżą.
2019-01-07 12:41:19
kemotakzsar: Wczoraj Pan Poseł, Wiceminister gościł w Skoczowie, Pan Burmistrz mógłby prosić Pana Posła o pomoc w powyższej sprawie i temat szybciej by został rozwiązany .
2019-01-07 13:23:50
ciotka matylda: Pan ministrant (v-ce minister pracy) ma głowę do noszenia korony a nie myślenia o tym jak zmusić swoich ludzi do pracy. Swoją drogą to niezależnie od panującej opcji,zima zawsze zaskakuje drogowców. Czyżby po trzech latach rządów zabrakło nawet soli drogowej?
2019-01-07 14:13:07
ferdek: W kampani wyborczej kazdy polityk pier...... ze transport dla niego jest priorytetem, bedzie o to dbał ble ble itp. Jak jest w rzeczywistosci widzimy na zalaczonym obrazku
2019-01-07 15:31:35
john: A DW 937 i 938 były ??? Wszędzie na drogach lokalnych jest to samo.Pługi pojawiają się jak droga jest w miarę przejezdna,żeby było widać.
2019-01-07 17:11:02
bronek91: ciotka matylda: Zdaje się, iż ostatnio raczej przywykł do filipińskiego klimatu. A soli to se mosz dycki prziś pojczać…
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: