Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nieodpłatne szczepienia przeciw COVID-19 również dla osób nieubezpieczonych

Brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego nie wyklucza ze szczepień przeciwko COVID-19. Nieodpłatnym szczepieniom podlegają także osoby nieubezpieczone. Mogą też nieodpłatnie korzystać z wizyt u lekarza POZ – przypomina Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego nie wyklucza z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19 oraz wszystkich badań wykonywanych w ramach nadzoru epidemiologicznego.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że przepisy ustawy z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi dotyczące finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, odnoszą się do wszystkich osób z podejrzeniem zakażenia lub zakażeniem tą chorobą, w celu zapewnienia im właściwego dostępu do diagnostyki i leczenia, bez względu na uprawnienia z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego.

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) finansuje świadczenia opieki zdrowotnej ze środków budżetu państwa również osobom nieubezpieczonym, którym świadczenia zostały udzielone zgodnie z tą ustawą. W związku z tym badania sanitarno-epidemiologiczne (badania, w których skład wchodzą badanie lekarskie, badania laboratoryjne oraz dodatkowe badania i konsultacje specjalistyczne, wykonywane w ramach nadzoru epidemiologicznego w celu wykrycia biologicznych czynników chorobotwórczych lub potwierdzenia rozpoznania choroby zakaźnej) wykonywane u osób podejrzanych o zakażenie lub chorobę zakaźną są wykonywane bezpłatnie. Podano także, że nie ma żadnych przeszkód, by osoby nieubezpieczone mogły bezpłatnie korzystać ze świadczeń udzielanych przez lekarza POZ związanych z COVID-19.

Inf. MZ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-21 08:55:00
: Mjut malina, dajo za darmo, kożdy dostanie i żodyn nie ucieknie. Szkoda tylko, że taki nieubezpieczony, który przyjmie oferowany produkt, nie będzie mógł zgłosić się do lekarza z działaniami niepożądanymi bo... jest nieubezpieczony.
2021-12-21 09:49:45
mateuss85: Huuurrrraaa!!!!!!!!!!!!!!!!
2021-12-21 12:11:08
Bartel: Idiotyzm
2021-12-21 12:59:38
koszor: A to dobroduszny NFZ i "lekarze", tacy pomocni i bezinteresowni. Ale jak coś ci dolega, to tele-porada. Mama ostatnio spędziła na korytarzu w cieszyńskim szpitalu 8 godzin. Ale co tam! Jest emerytką, może sobie w nocy posiedzieć, ma czas! Zresztą, na nad wejściem do szpitala powinni napisać: nie potrafimy leczyć, ale za to czas leczy rany.
2021-12-21 14:34:31
*****_***: ***** ***
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: