Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niemal 6 tysięcy przez weekend

Padały rekordy ciepła i frekwencji. Basen w Czeskim Cieszynie, bardzo popularny zarówno wśród Czechów, jak i Polaków, odwiedziło w weekend prawie 6 tysięcy osób.

Od piątku do niedzieli niemal cześć tysięcy osób skorzystało z kąpieliska w Czeskim Cieszynie: - W piątek to było 1015 osób, w sobotę 2295, a w niedzielę 2598. Najwięcej osób to miejscowi i Polacy – informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka prasowa Czeskiego Cieszyna.

Przez trzy dni sprzedano łącznie 2156 biletów: - Dla czteroosobowej rodziny bilet kosztuje 120 koron. Dorośli płacą 60 koron, dzieci i młodzież do 18 lat tylko 30 koron. Kąpiel po południu, po 17.00 kosztuje 30 koron - podaje Havlíková.

Podczas rekordów frekwencji pracownicy basenu mają więcej pracy: - W tych dniach, kiedy jest najwięcej klientów, musimy bardziej kontrolować czystość wody a także ją częściej wymieniać. Musimy wtedy zapewnić większą ilość personelu – chociażby ratowników – mówi Edvard Huczala z Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Było bardzo ciepło: - Najcieplej było na basenie w sobotę, 36 stopni, a w piątek i niedzielę po 35 stopni. Temperatura wody wynosiła 26 stopni – podaje rzeczniczka Czeskiego Cieszyna.

Basen otwarty jest w lipcu od 9.30 do 20.00, w sierpniu do 19.00. W weekend warto zwrócić szczególną uwagę na to, gdzie parkujemy – jeśli na miejscu niedozwolonym, nasze auto może zostać odholowane przez straż miejską.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-23 18:46:54
venis: a ile płacą za wejście renciści czy emeryci?? Jak to mówią po czesku nad 60 roków!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: