Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nielegalny wjazd i pobyt

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali troje cudzoziemców – dwoje obywateli Ukrainy i jedną obywatelkę Białorusi, którzy naruszyli przepisy w zakresie przekraczania granic wewnętrznych UE i pobytu w Polsce.

Ujawnienie naruszenia przepisów i zatrzymanie 46-letniej, Ukrainki, było wynikiem kontroli prowadzonej na drodze S1, w pobliżu Cieszyna. Kobieta była pasażerem, kontrolowanego przez Straż Graniczną, autobusu rejsowego z Czech. Posiadała paszport, ale bez polskiej wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju.

Zatrzymanie 44-letniej Białorusinki i 20-letniego Ukraińca było natomiast efektem kontroli prowadzonej na odcinku autostrady A4, niedaleko Mysłowic.

- Przekraczając granicę i przebywając w Polsce bez właściwych dokumentów cudzoziemcy złamali obowiązujące przepisy i narazili się na wynikające z tego konsekwencje. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi i otrzymała od Straży Granicznej decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia Polski i skutkujące rocznym zakazem ponownego wjazdu. Po zakończeniu czynności zostali zwolnieni celem wykonania decyzji – informuje ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: