Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nielegalny tytoń i broń w powiecie

20 kg krajanki tytoniowej, liście tytoniu, fałszywe znaki akcyzy, etykiety wyrobów tytoniowych, 165 nakrętek do butelek, broń i amunicję - przechowywał w domu mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Nielegalne zbiory odkryli śląscy celnicy.

Funkcjonariusze celni wpadli na początku na trop nielegalnego tytoniu w Bielsku-Białej. Prawie 30 kg liści tytoniu miało trafić do mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Celnicy postanowili pójść tym tropem i przeszukali dom "odbiorcy".

- Na terenie kontrolowanej posesji usytuowanej w powiecie cieszyńskim, celnicy ujawnili: ponad 20 kilogramów krajanki tytoniowej wraz z liśćmi tytoniu, fałszywe znaki akcyzy, etykiety wyrobów tytoniowych w ilości blisko 150 sztuk, 165 nakrętek do butelek, urządzenie do krojenia tytoniu, wagę kuchenną służącą do ważenia tytoniu oraz... broń i amunicję (którą przekazano funkcjonariuszom policji)- informuje rzecznik Izby Celnej w Katowicach, Aldona Węgrzynowicz.

Właściciel posesji przyznał się, ze przedmioty zatrzymane przez celników są jego własnością. Za samo posiadanie nielegalnego tytoniu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, za sprzedaż do trzech lat, a nielegalne posiadanie broni to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: