Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nielegalny pobyt

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej realizujący czynności kontrolne, ujawnili naruszenie przepisów przez troje obywateli Ukrainy.

Nielegalny pobyt ujawniono w Cieszynie 1 maja w wyniku kontroli autokaru rejsowych na polskich numerach rejestracyjnych relacji Polska – Włochy oraz kontroli samochodu osobowego na czeskich numerach rejestracyjnych jadącego z Czech. – Kobieta i dwóch mężczyzn legitymowali się paszportami i wizami wydanymi przez polski konsulat na Ukrainie, w dwóch przypadkach w celu podjęcia w Polsce pracy zarobkowej a w jednym udziału w programie szkoleniowym. Wizy wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem, co ujawniły prowadzone w tej sprawie czynności wyjaśniające – informuje st.chor. SG Daniel Bartusik, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Ukraińcy celowo wprowadzili w błąd urzędników polskiego konsulatu, by łatwiej uzyskać wizy, które umożliwią im przekroczenie ukraińsko-polskiej granicy, a tym samym wjazd na terytorium strefy Schengen. Dlatego Straż Graniczna nie tylko unieważniła wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem wizy i wydała decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski, ale również przedstawiła zarzut ich wyłudzenia. Cudzoziemcy przyznali się i dobrowolnie poddali odpowiedzialności karnej.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: