Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nielegalnie w Polsce


Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby, które nielegalnie przebywały na terenie Polski. Wszyscy są obywatelami Ukrainy. Do zatrzymań doszło w Zebrzydowicach i Cieszynie.


- Do ujawnienia naruszenia przepisów przez 38-letniego obywatela Ukrainy narodowości irackiej, doszło w pociągu międzynarodowym jadącym z Warszawy do Wiednia. Gdy funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali mężczyznę okazało się, że przebywa w naszym kraju bez tytułu prawnego. Przekroczył polską granicę mimo, że nie miał uprawniających do tego dokumentów -informuje Śląski Oddział Straży Granicznej.


Kolejnych dwóch obywateli - kobietę i mężczyznę również zatrzymali pogranicznicy. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli autokaru relacji Praga – Ivano Frankovsk, a kobieta w autokarze relacji Praga-Kijów. Osoby, po mimo braku dokumentów wjechały do Polski wykorzystując brak kontroli na granicach wewnętrznych UE. Ich nielegalny pobyt i przekroczenie granicy wbrew przepisom zostało ujawnione w trakcie kontroli drogowej, prowadzonej przez patrole Straży Granicznej niedaleko Cieszyna i Mysłowic.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: