Niedzielny konkurs także dla Murańki!

Klemens Murańka, po sobotnim zwycięstwie, sięgnął po kolejną wygraną na skoczni im. Adama Małysza. Na podium uplasował się również zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Paweł Wąsek.

Główną postacią Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle był Klemens Murańka. 24-letni skoczek zdominował oba konkursy (O SOBOTNICH ZAWODACH PISALIŚMY TUTAJ). W niedzielę, zakopiańczyk potwierdził, iż jest w najlepszej dyspozycji w całej stawce, gdyż w obu seriach oddał najdłuższe skoki - 131 i 134 m.

Dzisiejsze zmagania zakończyły się happy endem także dla Pawła Wąska, który po pierwszej serii zajmował siódme miejsce. W rundzie finałowej nieznacznie się poprawił pod względem odległości, ale ostatecznie pozwoliło mu to się przesunąć na trzecie miejsce. Drugi był reprezentant Niemiec, Moritz Baer.

W czołowej "10" uplasował się jeszcze jeden zawodnik WSS Wisła - Aleksander Zniszczoł. Wiślanin zajął piąte miejsce. Na uwagę zasługuje również dzisiejsza postawa Kacpra Juroszka, który zakończył konkurs na 18. pozycji, co dało mu pierwsze punkty w tegorocznej edycji LPK.

Murańka, dzięki wygranym w Wiśle, zanotował znaczny awans w klasyfikacji generalnej LPK. Zakopiańczyk plasuje się na trzeciej pozycji, a na czele znajduje się Keiichi Sato.