Murańka wygrywa w Wiśle!

Za nami pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle i biało-czerwoni sprawili radość swym kibicom. Ze zwycięstwa radował się Klemens Murańka, drugi był Andrzej Stękała, a w czołowej "10" uplasowali się jeszcze Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek.

Już półmetek zawodów wskazywał na to, że polskiego skoczka raczej nie zabraknie dzisiaj na podium. Murańka liderował, a tuż za jego plecami lokował się Stękała. Wysoko plasował się także Wąsek. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego był dziewiąty.

Nieco słabiej, w pierwszej serii, poszło Aleksandrowi Zniszczołowi, który lokował się dopiero na 16. miejscu. Wiślanin świetnie spisał się w rundzie finałowej, dzięki czemu udało mu się awansować do czołowej "10" - uplasował się na siódmym miejscu.

O zwycięstwo, w dzisiejszym konkursie, walczyli Murańka oraz Stękała. Lepszy okazał się ten pierwszy, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok spośród wszystkich skoczków - 128 metrów. Drugi był Stękała, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec - Philipp Raimund.

W niedzielne dopołudnie czeka nas drugi konkurs, a początek zaplanowano na godz. 11:00. Przypomnijmy, iż kibice mają wolny wstęp na zawody.