Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niedziela z prędkością 120 km

Niedzielę 14 sierpnia z całą pewnością można uznać za czas mega ekstremalny. Organizatorzy Freestyle City Festival 2011 zapowiadali, że atrakcji i mocnych wrażeń w Cieszynie nie zabraknie i.... nie mylili się.

Od godziny 9.00 do 18.00 przy ulicy Ładnej Bocznej, która dojeżdża do nowego ronda na ulicy Frysztackiej w Cieszynie odbywały się pokazy Gravity Sports, czyli zjazdu na deskorolkach zjazdowych - longboard’ach i saneczkach zjazdowych streetluge’ach. Ponieważ ulica na której odbywały się zawody do płaskich nie należy uczestnicy musieli zmagać się ze sporą prędkością jazdy, sięgająca nawet 120 km/h. Nie obeszło się więc bez upadków, siniaków i otarć. Ale, jak twierdzą uczestnicy niedzielnych zmagań – warto było, bo szalona jazda to podstawa tej dyscypliny sportu.

Trasa zjazdu usytuowana została na skrzyżowaniu ul. Jabłonnej i Hażlaskiej. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek ulicy Jabłonnej i Ładnej, na której znajdowała się meta.

Dyscyplina choć jeszcze mało popularna, do najmłodszych nie należy...

- Dyscyplina narodziła się w latach ’70, w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsi skateboard’erzy znudzeni pierwotnym przeznaczeniem deskorolki, znaleźli dla niej nowe, jeszcze bardziej ekstremalne. Zamienili ją na uliczne sanki. Siadali i kładli się na deski, którymi zjeżdżali po coraz to bardziej stromych ulicach miast. Z biegiem lat zwykłe, drewniane deskorolki ewoluowały w podrasowane, gadżeciarskie, aluminiowe bolidy. Do Polski sport ten dotarł dopiero w 2003r. i zadomowił się na dobre. Dziś jest już rozpoznawalny i coraz częściej uprawiany. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z nim, prezentujemy go na Freestyle City Festival, jako alternatywę innego wykorzystania sprzętu skateboard’owego oraz widowisko porównywalne z pokazami FMX czy Downstairs-Dowtown – informuje Biuro Prasowe Festiwalu.

  •  

Trzy dni podczas których w Cieszynie wiele można było przeżyć i podziwiać na własne oczy dobiegają końca. Będzie więc, co wspominać... tym bardziej, że niektóre z odbywających się w mieście imprez właśnie u nas debiutowały. Do jednej z nich można zaliczyć zawody Downhill Skateboarding czyli deskorolek zjazdowych zwanych Longboard, w randze Mistrzostw Polski.  

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: