Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niebawem Festiwal Nauki

Czy 200 milionów lat temu na Śląsku żyły dinozaury? Jak powstają najlepsze reportaże? Jak działają służby specjalne zwalczające korupcję w życiu publicznym i gospodarczym kraju? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas VI Festiwalu Nauki organizowanego w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Festiwal Nauki potrwa nad Olzą trzy dni - od 26 do 28 marca 2014 r.
Dr inż. Łukasz Wróblewski, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie podkreśla, że Festiwal Nauki to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego.
 
 - Ideą festiwalu jest promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych, ale co najważniejsze – w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. Do udziału w cieszyńskim Festiwalu Nauki Wyższa Szkoła Biznesu zaprosiła przedstawicieli świata nauki dzięki aktywnej współpracy z Radą Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk – mówi przedstawiciel uczelni. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uczestnicy poznają m.in. historię wykopalisk na Górnym Śląsku i okoliczności, odkrycia szczątków śląskiego dinozaura, dzieje niezwykłego regionu – Ziemi Cieszyńskiej oraz tajemnice skutecznej autoprezentacji. Wraz z zaproszonymi na Festiwal wykładowcami odpowiemy na pytanie czy muzyka na pewno łagodzi obyczaje, a także gdzie szukać bezpiecznych źródeł pozyskiwania kapitału.
 
Szóstemu Festiwalowi Nauki w Cieszynie towarzyszą dwie wystawy: fotograficzna – prezentująca kosowskie miasto widziane oczami reportera oraz naukowa – prezentująca przyrządy astronawigacyjne. W trakcie Festiwalu każdy miłośnik nauki, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś dla siebie - zapowiada Magdalena Kot-Radojewska, koordynator wydarzenia, kierownik Biura Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Do tegorocznej edycji Festiwalu Nauki uczelnia zaprosiła wielu znakomitych prelegentów – pracowników naukowych i ekspertów z Polski i zagranicy. Dzięki temu uczestnicy wykładów i warsztatów mogą być pewni, że omawiane zagadnienia prezentowane są z uwzględnieniem najnowszych trendów i osiągnięć z danej dziedziny.
 
W gronie prelegentów znajdują się: prof. dr hab. Jerzy Dzik, Marek Tomalik, dr Kazimierz Kaszper, dr Jacek Kurek, dr Wojciech Śmieja, dr Witold Gradoń, dr Joanna Kurowska-Pysz, dr Łukasz Wróblewski, Ilona Porwoł oraz Edyta Nowak-Żółty.
 
Festiwal Nauki to inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapoczątkowana 10 lat temu. Wydarzenie to ma również swoje edycje w Żywcu, Olkuszu i Cieszynie. Nad Olzą odbędzie się już po raz szósty. Honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego, a w Cieszynie także Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Burmistrz Miasta Cieszyna. Do tej pory wydarzenie to przyciągnęło do sal wykładowych blisko 100 tysięcy pasjonatów nauki.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program VI Festiwalu Nauki oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.wsb.edu.pl/festiwalwcieszynie
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do rezerwacji miejsc.
 
red.
źródło: WSB/ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: