Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie udało się skoczyć po medal

Żyliśmy nadziejami, aby którykolwiek z polskich skoczków powtórzył wyczyn Jakuba Wolnego sprzed pięciu lat, kiedy sięgnął po medal na MŚJ (przyp. red. złoty). Niestety, nie powiodła się ta sztuka, choć Paweł Wąsek i tak zaliczył dobry występ, plasując się w „6”.

Polacy dobrze prezentowali się na treningach, w związku z czym liczyliśmy, że w konkursie zademonstrują podobny poziom. Niestety, tylko Paweł Wąsek wywiązał się ze swego zadania, gdyż jako jedyny z biało-czerwonych awansował do drugiej serii. Ustronianin plasował się, na półmetku rywalizacji, na szóstym miejscu. Pod koniec czwartej „10” został sklasyfikowany Mateusz Gruszka. Z kolei pozostali dwaj zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Tomasz Pilch oraz Kacper Juroszek – spisali się jeszcze słabiej.

Wąsek, pomimo zajmowanej szóstej pozycji, nadal miał spore szanse na medal, gdyż do trzeciego miejsca tracił niecałe dwa punkty. Zawodnik WSS Wisła dobrze skoczył również w drugiej serii, uzyskując 93 m. Ale skoczkowie uplasowani wyżej od niego po pierwszej serii także nie zawahali i kolejno wyprzedzali 19-latka. Ostatecznie zakończył konkurs na szóstej pozycji.

Mistrzem Świata został reprezentant Norwegii – Thomas Aasen Markeng. Podium uzupełnili Luca Roth z Niemiec oraz Kazach Sergey Tkachenko. W sobotę skoczkowie zaprezentują się drużynowo.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti, skoki narciarskie:
1. Thomas Aasen Markeng (NOR) 252.1 pkt.
2. Luca Roth (GER) 250.8
3. Sergey Tkachenko (KAZ) 248.9
4. Constantin Schmid (GER) 248.3
5. Zak Mogel (SLO) 244.7
6. Paweł Wąsek 239.3
40. Mateusz Gruszka 93.9
48. Kacper Juroszek 88.8
53. Tomasz Pilch 82.1

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: