Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie ubywa bezrobotnych

Bezrobocie w cieszyńskim regionie nie chce zma­leć. Na koniec marca liczba bezrobotnych wzrosła o kolejne 73 osoby. W sumie w kartotekach Powiatowe­go Urzędu Pracy widniało ich 10597, w tym 5453 kobie­ty i 767 absolwentów. Jedynie 1164 spośród wszyst­kich bezrobotnych miało prawo do zasiłku.

W marcu zarejestrowało się 777 osób, w tym blisko połowa to mieszkańcy wsi. Pracę podjęło 429 bezrobotnych, czyli o 53 więcej niż w lutym. 203 osoby nie potwierdziły gotowości do pracy, a 24 zrezygnowało dobrowolnie ze statusu bezrobotnego.

- Ofert pracy mieliśmy 140, o 37 więcej w porównaniu z lutym. Przeważało zapotrzebowanie na pojedynczych pracowników. Po kilka osób chciały zatrudnić Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, fir­my Budrex, Mokate i Stefania. Nie wpłynęło żadne zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych - informuje Anna Stefaniak-Bacza, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Stopa bezrobocia wzrosła do 16,4 proc. przy 18 proc. w woj. śląskim i 20,6 proc. w kraju. Czy wiosna poprawi sytuację poka­żą najbliższe tygodnie,

źródło: g.z.c.
dodał: M.G.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: